Koncept nie z tej planety

Nowy koncept General Motors to wspaniałe rozwiązanie dla dużych metropolii. Futurystyczny pojazd nie przypomina nowego Opla Astry ani znanej wszystkim Insigni.

fot. GM

EN-V to miejskie dziecko General Motors i Shangai Automotive Industry Corporation, które zaprezentowane zostanie podczas światowych targów expo. W ciekawym pojeździe  Electric Networked-Vehicle zmieszczą się dwie osoby. EN-V może być więc doskonałym sposobem na rozładowanie ruchu miejskiego. Do tego wygodnym…

Pojazd wyposażony jest w GPS i specjalny system komunikacji, który pozwala na dobór optymalnej trasy przejazdu. W bezpiecznym podróżowaniu pomogą też kamery i czujniki-sensory, które kontrolują bliskość innych pojazdów i pozwalają uniknąć zderzeń. EN-V porusza się dzięki dwóm elektrycznym silnikom i bateriom litowo-jonowym umieszczonym w jego kołach. Na jednym doładowaniu nowy wynalazek GM’a ma przejechać 40 kilometrów.

Konstrukcja przypominająca dmuchane bańki warzy 500 kilogramów i zbudowana jest z włókna węglowego, akrylu i innych lekkich materiałów używanych np. w bolidach.

EN-V wystąpi w trzech wersjach: Jiao, Miao i Xiao oznaczających dumę, magię i śmiech. Patrząc na te zdjęcia na razie dostrzegam tylko magię… jak coś takiego może jeździć… no i trochę śmiechu.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

nizłe niezłe

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

nizłe niezłe

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze