Koncept Alfa Romeo 4C Spider

Czy projektanci z Alfy powinni zastanowić się nad wyprodukowaniem 4C w wersji cabrio?

fot. Teamspeed

Choć 4C wejdzie na rynek dopiero na początku 2013 roku, już teraz robi spore zamieszanie w kręgach motoryzacyjnych. Ta mniejsza siostra zachwycającego 8C Competizione ma wreszcie zakończyć długie wyczekiwania wszystkich tych, którzy tęsknią za kolejnym wcieleniem sportowego auta od Alfy Romeo. W końcu ostatni ściśle sportowy model, mianowicie GTV, wyszedł z produkcji już ponad 10 lat temu.

Jednak tak jak GTV można było zakupić w wersji Spider, tak i w przypadku 4C niektórzy upatrują w tym świetny pomysł na poszerzenie oferty Alfy Romeo. Na forach internetowych pojawiły się grafiki komputerowe przedstawiające kabriolet 4C i nie można mu odmówić uroku. Graficy z Teamspeed, twórcy tego projektu uważają, że jeszcze nie zdecydowali czy 4C powinno mieć zwykły, materiałowy dach czy składany twardy. Jeśli chodzi o osiągi, byłyby one podobne do tych ze standardowej wersji coupe, lub też niewiele niższe przez wzgląd na nieco większą masę pojazdu.

Trzymamy kciuki, by ten koncept kabrioletu Alfy Romeo został wnikliwie rozpatrzony przez producentów. 200 koni mechanicznych i napęd na tylne koła w tak zgrabnym wydaniu wersji spider byłby z pewnością nie lada konkurencją dla innych marek.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze