Kolejne kilometry Gosi Rdest w bolidzie Formuły BMW

Formuła BMW Talent Cup 2012, a wraz z nią jej uczestniczka Małgosia Rdest, zawitała na były tor F1, Magny-Cours. Kolejne godziny spędzone za kierownicą bolidu FB02, a także treningi teoretyczne sprawiają, że sport motorowy jest dla Gosi, startującej pod patronatem medialnym Motocainy, coraz  bardziej zrozumiały i klarowny.

Cztery dni we Francji, spędzone przez zawodniczkę na profesjonalnym torze, były bardzo owocne. Począwszy od szkolenia „Media Trening”, które miało zapoznać Małgosię z zagadnieniami związanymi z Public Relations (PR), czyli zachowania wobec mediów i relacji z nimi, Gosia kolejno zgłębiała wiedzę z zakresu przygotowań do startów jako zawodowiec w różnych seriach sportu motorowego. Przypomnijmy, że Formuła BMW jest często traktowana jako przedsionek do kariery w Formule 1. To właśnie z tej szkoły wyławiano takie talenty jak: Christian Klien (kierowca testowy BMW Saauber), Ralf Schumacher, Nico Rosberg, Sébastien Buemi, Timo Glock, Sebastian Vettel, Adrian Sutil oczy Ho Pin Tung. W ramach „małej” formuły ścigali się także Bruno Senna – siostrzeniec Ayrtona Senny, Federico Montoya – brat kierowcy z BMW Williams F1 – Juana Pablo Montoya oraz członek rodziny królewskiej Bahrajnu. Małgosia jest w tym sezonie jedyną kobietą, która ma możliwość szkolenia w BMW Talent Cup.

Podczas treningów we Francji Małgosia uczestniczyła także w pokazach wytrzymałości kasków, ale najcenniejsze doświadczenia wyniosła oczywiście z kilometrów wyjeżdżonych na torze Magny-Cours i Club Track.

– „Wszechstronność to klucz do sukcesu” – te słowa Dirk’a Adorf’a utkwiły mi w pamięci, bo nie należy trzymać się schematów i spodziewać się wszystkiego, co wcześniej zostało zaplanowane. Sport czasem potrafi zaskakiwać i musimy być na to przygotowani. Podobnie było w Magny-Cours; nagle okazało się, że będziemy jeździć większość czasu po mniejszym obiekcie Club Track. Jeśli o mnie chodzi to każdy kilometr na obojętnie jakim torze jest wiele wart. Jestem bardzo zadowolona z wizyty we Francji i z niecierpliwością czekam na Silverstone.

Więcej o udziale Małgosi Rdest w BMW Talent Cup tutaj.

Więcej o bolidzie i sposobie jazdy nim tutaj.

Małgosia Rdest w BMW Talent Cup trenuje w bolidzie Formuła FB02 BMW.
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze