Kobiety z Maroka na skuterach – wystawa zdjęć

Marokanki na skuterach zostały uwiecznione na pięknych fotografiach Hassan' Hajjaj'a. Wystawę zdjęć można obejrzeć w galerii Taymour Grahne w Nowym Jorku do 7 marca.

Hassan Hajjaj to pochodzący z Maroka fotograf. Ostatnio stworzył wystawę prac poświęconych marokańskim skuterzystkom i motocyklistkom z Marakeszu.

Kobiety pozują do zdjęć siedząc na swoich maszynach, a fotografie są pełne żywych kolorów oddających klimat afrykańskiego kraju. Bohaterki zdjęć, choć tradycyjne zasłaniają głowy i twarze, ubrane są w suknie łamiące dość surowe muzułmańskie normy – jest kolorowo, pomysłowo i energetycznie.

Piękne kobiety, w tradycyjnych marokońskich butach i odzieży, z wesołymi okularami na nosie, prezentują się na skuterach doskonale.

Każdy obrazek dostał swoją indywidualną ramkę, co można interpretować różnorako. Artysta stworzył ramki m.in. ze zmultiplikowanych produktów spożywczych jak np. rosół w kostkach czy puszki z napojami gazowanymi. Zdjęcia podkreślą ważną rolę niewielkich jednośladów w życiu różnych społeczeństw, zwłaszcza takich, w których nie każdy możne pozwolić sobie na samochód – na skuter, już tak.

Wystawa nazywa się Kesh Angles i trwa do 7-go marca w Taymour Grahne Gallery w nowojorskim Manhattanie. Więcej zdjęć zobaczysz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze