Kobiety wybrały najlepsze samochody – oto wyniki WWCOTY 2022
Najnowsza odsłona plebiscytu Women`s World Car of the Year 2022 (WCOTY) jest na ostatniej prostej. Jurorki wybrała ścisłych finalistów w poszczególnych kategoriach.
Plebiscyt Women`s World Car of the Year 2022 (WWCOTY) został rozstrzygnięty w poszczególnych kategoriach. Jury składające się z samych kobiet wytypowało zwycięskie samochody, a spośród nich już niebawem zostanie wybrany ten najważniejszy.
Jury Women`s World Car of the Year (Światowy Kobiecy Samochód Roku) ogłosiło zwycięzców w każdej z sześciu kategorii. Jest to już dwunasta edycja plebiscytu WWCOTY. W skład zespołu wchodzi 56 dziennikarek motoryzacyjnych z 40 krajów i 5 kontynentów.
W pierwszej rundzie głosowania startowało 65 samochodów. Dziennikarski testowały je w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Pomimo trudności związanych z globalną pandemią nie zniechęciło to jurorek do wsiadania za kierownicę testowych samochodów.
Spośród sześciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach już 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, zostanie ogłoszony najważniejszy model w głównej kategorii.
Women`s World Car of the Year 2022 – zwycięskie modele w poszczególnych kategoriach:
Samochód miejski – Peugeot 308
Rodzinny SUV – Kia Sportage
Duży samochód – Ford Mustang Mach-E
Duży SUV – BMW iX
Samochód sportowy – Audi E-Tron GT
Samochód terenowy – Jeep Wrangler 4xe
Women`s World Car of the Year (WWCOTY)
Światowy Kobiety Samochód Roku to jedyny plebiscyt w branży organizowany wyłącznie przez kobiety – dziennikarki motoryzacyjne. Plebiscyt stworzyła w 2009 roku dziennikarka pochodząca z Nowej Zelandii – Sandy Myhre. Aktualnie pełni funkcję honorowej przewodniczącej, a Marta Garcia jest aktualną przewodniczącą plebiscytu.
Kryteria wyboru najlepszych samochodów roku są identyczne jak te, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Kobiece jury kieruje się takimi kwestiami jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści czy wpływ na środowisko.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: