Karolina Chojnacka

Women’s World Car of the Year 2020 – znamy zwycięzców poszczególnych kategorii! Kto ma szansę na tytuł „kobiecego samochodu roku”?

Jury konkursu Women’s World Car of the Year ogłosiło zwycięskie samochody w każdej z dziewięciu kategorii. Pojazdy te reprezentują doskonałość w swoich segmentach pod względem bezpieczeństwa, komfortu, technologii i stosunku jakości do ceny.

To już jedenasta edycja Women’s World Car of the Year, konkursu w którym zespół pięćdziesięciu dziennikarek motoryzacyjnych z 38 krajów na pięciu kontynentach wybiera najlepszy samochód danego roku. Jest to jedyne jury w świecie motoryzacji złożone wyłącznie z kobiet.

Nowy system głosowania wprowadzony w tym roku wymagał od członkiń jury wybrania trzech najlepszych samochodów z każdej kategorii. Podejmując decyzję, jurorki wzięły pod uwagę takie kwestie jak właściwości jezdne, przestrzeń i komfort, łączność, bezpieczeństwo, oszczędność paliwa, stosunek jakości do ceny oraz styl i wygląd.

Do konkursu zakwalifikowały się samochody, które były wypuszczane od stycznia do grudnia 2020 roku.

Przeczytaj też: Women’s World Car of the Year 2020 – znamy finalistów! Które samochody najbardziej podobały się kobietom?

Jury konkursu Women’s World Car of the Year ogłosiło zwycięskie samochody w każdej z dziewięciu kategorii. Oto oni:

Najlepszy samochód miejski Najlepszy samochód rodzinny Najlepszy samochód luksusowy
Peugeot 208 Skoda Octavia Lexus LC500 Cabrio

Najlpeszy samochód sportowy Najlepszy urban SUV Najlepszy średni SUV
Ferrari F8 Spider Peugeot 2008 Land Rover Defender

Najlepszy duży SUV Najlepszy 4×4 Pick-up Najlepszy samochód elektryczny
Kia Sorento Ford F-150 Honda e

Pozostała jeszcze jedna runda głosowania. Jurorki wybiorą teraz najlepszy samochód roku spośród dziewięciu zwycięzców kategorii. Wyniki zostaną ogłoszone 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze