Karolina Chojnacka

Kobieca seria wyścigowa będzie towarzyszyć F1!

W Series ogłosiło partnerstwo z Formułą 1 na sezon 2021 i kolejne.

Kobieca seria wyścigowa, W Series, uzyskała porozumienie z Formułą 1 i w przyszłym roku, będzie towarzyszyć królowej sportów motorowych w trakcie ośmiu Grand Prix (nie podano jeszcze których). Umowa ma charakter długoterminowy.

Przeczytaj też: Ujawniono prowizoryczny kalendarz Formuły 1 na sezon 2021!

Catherine Bond Muir, dyrektor generalna W Series, powiedziała:

Po wyjątkowo udanym inauguracyjnym sezonie 2019, w W Series jesteśmy absolutnie zachwyceni, że możemy współpracować z Formułą 1 w 2021 roku i kolejnych.

Formuła 1 jest do pewnego stopnia najważniejszą serią wyścigów samochodowych na świecie, a kiedy obiecaliśmy, że W Series będzie większa i lepsza w przyszłości, partnerstwo z Formułą 1 było zawsze naszym ostatecznym celem. Nie ma wątpliwości, że teraz, gdy W Series będzie prowadzona równolegle i we współpracy z Formułą 1, nasz globalny zasięg i wpływy zostaną znacznie zwiększone.

Wszystko, co uczyniło W Series tak popularną i odnoszącą sukcesy serią w 2019 roku, pozostanie. Samochody będą identyczne, wyścigi będą zacięte i konkurencyjne, a naszą misją zawsze będzie wspieranie zainteresowań i perspektyw kobiet kierowców wyścigowych. Chcemy, aby W Series zapewniała rozrywkę i zapewni rozrywkę. Chcemy również, aby stała się ona kluczową, domyślną opcją dla każdej kobiety-kierowcy wyścigowego, która chce zrobić profesjonalną karierę wyścigową, a nasza bliskość z Formułą 1 pomoże i usprawni ten proces. Fakt, że W Series kwalifikuje się teraz do punktów FIA Super License, będzie również ważnym czynnikiem w tym względzie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Chase’owi Carey’owi, Rossowi Brawnowi i ich współpracownikom za wiarę w W Series oraz za priorytetowe traktowanie różnorodności i integracji. Zamierzamy im pomóc w rozwijaniu ich doskonałego programu #WeRaceAsOne.

Kobieca seria wyścigowa będzie towarzyszyć F1!

Przeczytaj też: GP Arabii Saudyjskiej a promocja równości w F1, czyli co z prawami kobiet?

W sezonie 2021 zawodniczki W Series będą ścigać się Tatuusami T-318 z 1,8-litrowym silnikiem turbo Alfy Romeo, przygotowanym przez Autotecnica Motori.

Dodatkowo w sezonie 2021 zawodniczki powalczą o punkty do Superlicencji. Mistrzyni serii otrzyma 15 punktów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze