Klasa C 63 AMG Coupe Black Series

„Black Series” to wyczynowe odmiany samochodów Mercedes-Benz, sygnowane AMG. Do tej pory powstały trzy modele tej linii. Na weekendowym Motor Show fani marki ze Stuttgartu mogli obejrzeć jednego z nich - klasę C 63 AMG z 517-konnym silnikiem.  

Mercedes-Benz C 63 AMG Black Series na stoisku w Poznaniu.
fot. Duda-Cars

Klasa C 63 AMG dotąd jeszcze nie była pokazywana w Polsce. Oprócz niej najstarszy w Poznaniu dealer marki przedstawił inne modele sygnowane znakiem AMG, w tym również SLS AMG.

Manufaktura AMG w tym roku obchodzi rocznicę 45-lecia współpracy z Mercedes-Benz. „Black Series” to linia, której na drodze często nie zobaczymy. Nie jest przeznaczona dla przeciętnego kierowcy, więc wzbudza szczególne zainteresowanie.

Silnik każdego pojazdu opuszczającego hale AMG jest ręcznie składany przez jednego montera, a na gotowym mechanizmie umieszczana jest tabliczka z jego podpisem.

AMG na swoje 45-lecie wyprodukuje w tym roku specjalny rocznicowy model SL w liczbie zaledwie 45 sztuk, napędzany silnikiem 12-cylindrowym o mocy 630 KM – auto przyspiesza do 100 km/h w 4 sek.

fot. Duda-Cars

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze