Karolina Chojnacka

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi będą się ścigać w Alfie Romeo w sezonie 2021!

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi zostali zatwierdzeni na sezon 2021 jako kierowcy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

Alfa Romeo poinformowała o przedłużeniu kontraktów Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego na 2021 rok w Formule 1 z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen.

Antonio Giovinazzi, pierwszy od ośmiu lat włoski kierowca, który zapewnił sobie stabilną pozycję za kierownicą samochodu Formuły 1 i odegrał kluczową rolę w rozwoju zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Jego postępy i osiągi w pierwszych dwóch sezonach były znaczące i konsekwentne, a ta ostatnia cecha jest fundamentalnym czynnikiem sukcesu w Formule 1. W bieżącym sezonie Antonio zaliczył wiele dobrych występów w poszczególnych wyścigach.

Zespół zawsze wspierał włoskiego asa z wielką determinacją. Dla Alfy Romeo, bycie świadkiem stałego postępu w dążeniu do coraz wyższych i lepszych wyników jest misją, ale przede wszystkim źródłem wielkiej dumy. Antonio Giovinazzi wyznał:

Przez ostatnie dwa sezony Alfa Romeo Racing Orlen była moim domem w Formule 1 i cieszę się, że współpraca ta może trwać jeszcze przez kolejny rok. Zespół pokłada we mnie dużo wiary, a ja zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by odwdzięczyć się za to zaufanie ciężką pracą i zaangażowaniem: osiągnęliśmy sporo dobrych wyników i czuję, że wykonaliśmy swoją robotę, aby osiągnąć postępy w zespole. Ale droga przed nami jest jeszcze długa i chcemy wspólnie osiągnąć znacznie więcej. Między tym i następnym sezonem będzie duża ciągłość, więc wszystko, nad czym będziemy pracować od teraz do końca roku, będzie się już liczyło w następnym sezonie i jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko.

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi będą się ścigać w Alfie Romeo w sezonie 2021!

Przeczytaj też: Alfa Romeo i Sauber Motorsport ponownie połączą siły w sezonie 2021!

Jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w historii Formuły 1, Kimi Räikkönen będzie nadal wnosił do zespołu znakomitą mieszankę umiejętności, rzemiosła wyścigowego i wiedzy technicznej, dzięki której zadebiutował w F1 w 2001 roku, startując w Sauber F1 Team. 41-letni Fin, Mistrz Świata z 2007 roku, wielokrotnie demonstrował swoje zaangażowanie w tę dyscyplinę sportu.

Przeczytaj też: Za stary na starty w F1? Kimi Räikkönen udowadnia, że wciąż ma to „coś”!

Kimi, jeden z najpopularniejszych kierowców Formuły 1, mający rzeszę kibiców na całym świecie, większość swoich uwag przekazuje bezpośrednio na torze, ale także w biurze inżynieryjnym, gdzie jego opinie techniczne i imponująca spostrzegawczość były cennym wkładem w zespół w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Kimi Räikkönen powiedział:

Alfa Romeo Racing Orlen to dla mnie więcej niż tylko zespół, to druga rodzina. Tak wiele osób, które towarzyszyły mi podczas mojego debiutu w Formule 1 w 2001 roku, nadal tu jest, a wyjątkowa atmosfera tego zespołu jest dla mnie dodatkową motywacją, by kontynuować karierę w przyszłym roku, który będzie już moim 19. sezonem. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w projekt zespołu i w to, co uważamy, że możemy razem osiągnąć. To zespół, który ceni ciężką pracę bardziej niż słowa, a ta postawa pasuje do mojego stylu. Nie mogę doczekać się przyszłego roku i mam nadzieję, że razem uda nam się przesunąć o kilka pozycji w górę.

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi będą się ścigać w Alfie Romeo w sezonie 2021!

Informacja o przedłużeniu przez Alfę Romeo Racing Orlen kontraktów z Kimim Räikkönenem i Antonio Giovinazzim, częściowo rozwiązuje spekulacje dotyczące potencjalnych transferów w F1. Wiele mówiło się o tym, że za kierownicą bolidu Alfy Romeo Giovinazziego zastąpi Mick Schumacher lub Callum Ilott. Ta plotka już się nie sprawdzi. Być może więc młodzi kierowcy Ferrari Driver Academy znajdą się w przyszłym sezonie w zespole Haas, który po ogłoszeniu decyzji o nieprzedłużaniu kontraktów Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena, ma dwa wolne fotele.

Przeczytaj też: Nazwisko Schumacher ponownie pojawi się w Formule 1, i to już przy okazji najbliższego Grand Prix!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze