Karolina Chojnacka

Kilkaset mandatów dla kierowców ciężarówek. CANARD wziął się za „wyścigi słoni”

Kierowcy ciężarówek wyprzedzający inne samochody mimo zakazu to niestety wciąż częsty widok na autostradach. A tak zwane „wyścigi słoni” to prawdziwa plaga. Ostatnio CANARD wziął pod lupę zachowanie kierowców ciężarówek na autostradach. Efekt? Kilkaset mandatów.

Tak zwane „wyścigi słoni” to częsty widok na polskich drogach. Ciężarówki wyprzedzające się z minimalną różnicą prędkości to uciążliwy problem, który spowalnia ruch na polskich autostradach. Zarządcy dróg starają się z tym walczyć, stawiając zakazy wyprzedzania dla ciężarówek na newralgicznych odcinkach. Niestety, nie wszyscy kierowcy przestrzegają zakazów.

Udowadnia to niedawna akcja przeprowadzona przez CANARD. Akcja miała miejsce na autostradach A2, A4 i A6 i trwała dwa dni. Wynik? Udokumentowano aż  kilkaset przypadków wyprzedzania się ciężarówek w niedozwolonych miejscach.

Funkcjonariusze CANARD w ciągu dwóch dni wystawili 392 mandaty. 73% z nich zostało wystawionych za ignorowanie zakazu wyprzedzania dla ciężarówek. Winni najczęściej tłumaczyli, że nie zauważyli znaków zakazu lub nie wiedzieli, że taki zakaz obowiązuje.

W niektórych przypadkach na jaw wyszły także inne nieprawidłowości. W 21 przypadkach kontrola zakończyła się także zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w związku ze złym stanem technicznym pojazdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze