Kierowcy się buntują. Będą kolejne protesty na stacjach paliw

W ciągu ostatniego tygodnia benzyna podrożała o 50 groszy na litrze, a olej napędowy o ponad 30 groszy. Ceny paliw idą w górę, a kierowcy są coraz bardziej sfrustrowani i coraz głośniej okazują swoje niezadowolenie.

W niedzielę, 5 czerwca, kilkanaście samochodów zablokowało stację benzynową PKN Orlen w Bielsku-Białej. Wszystko w ramach protestu przeciwko rosnącym cenom paliw. Pozorując awarię samochodów i blokując wjazd na stacje kierowcy wyrazili w ten sposób swoje niezadowolenie i frustrację.

Akcja wzbudziła zainteresowanie w całym kraju i kierowcy planują kolejne protesty. Na Facebooku powstało wydarzenie „Blokujemy Orlen”. Akcja ma się odbyć w całym kraju 11 czerwca między godz. 16 a 18.

Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację.

Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji „Blokujemy Orlen”, która będzie miała miejsce (pierwsza „edycja”) w dniu 11/06/2022 od godziny 16:00 do 18:00.

Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć „sztuczną” kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw.

W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.

ceny paliw 2023
Stacja benzynowa (fot. Orlen)

Protesty kierowców na stacjach paliw

Podobnych akcji, nie tylko ogólnopolskich, ale też lokalnych może być więcej. Na przykład w Ostrołęce kierowcy planują akcję pod nazwą „Tankowanie za 1 zł, bo na więcej mnie nie stać”:

Jedziemy na stację i tankujemy pojazd za symboliczną złotówkę, robimy mega korek na dystrybutorach, tylko w ten sposób zmusimy ich do zmniejszenia cen paliw, STOP wydawaniu całej wypłaty na tankowanie auta.

Akcję protestacyjną planują także kierowcy w Stargardzie, którzy umawiają się na stacji na kawę. Co to oznacza? Prawdopodobnie po zatankowaniu samochodu zostawią go przy dystrybutorze, zapłacą za paliwo, kupią kawę i powoli będą ją pili, blokując w ten sposób dystrybutory.

Komentarze:

viala - 9 czerwca 2022

Moim zdaniem takie akcjee nie maja sensu, komuu chcą tym zaszkodzić? Przecież nie Orlenowi…Będzie to irytowało tylko pracowników stacji, a oni nie sa niczemu winni..

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze