Najlepsze aplikacje do sprawdzania cen paliw. Tu znajdziesz najniższe ceny benzyny i ON

Rosnące ceny na stacjach benzynowych z pewnością spędzają sen z powiek wielu kierowcom. Niedawno głośno było o przekroczeniu bariery 8 zł/litr benzyny i oleju napędowego, ale jeśli panujący trend się nie odwróci, eksperci mówią nawet o 10 zł/litr! Na szczęście są aplikacje, które podpowiadają, gdzie zatankujemy najtaniej.

Spis treści:

Uzbrojeni w telefon z odpowiednią aplikacją bez trudu zlokalizujemy stację benzynową z najniższymi cenami paliw, co pozwoli nam zaoszczędzić kilka złotych. Jest też szansa, że unikniemy sytuacji, w której zatankujemy, a za kilka kilometrów przejedziemy obok stacji paliw, gdzie ceny benzyny czy ropy są sporo niższe.

Ceny paliw przekraczają już 5 zł za litr w całym kraju. Czy jest szansa na tańsze tankowanie?

Pistacje

Pistacje to polska aplikacja społecznościowa, dzięki której znajdziesz ceny paliw na stacjach paliw w okolicy albo po drodze. Dzięki możliwości wyszukiwania stacji po drodze można sobie zaplanować, gdzie zatankujesz jadąc na przykład z Wrocławia do Warszawy. Aplikacja w bazie między innymi stacje Orlen, Bliska, BP, Shell, Statoil, Lotos, Lukoil, Moya.

Aplikacje do sprawdzania cen paliw

Fuelio

To polska aplikacja, która umożliwia  prowadzenie dziennika tankowań, a także dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem pojazdu. Dzięki zapisywaniu informacji o poprzednich tankowaniach, które należy wprowadzać ręcznie, można lepiej śledzić zmianę cen na konkretnej stacji. Dostępny jest także prosty kalkulator, który umożliwia obliczenie przybliżonych kosztów trasy.

Na ekranie głównym dostępny jest widżet, który podaje ceny paliw w najbliższej okolicy. Użytkownicy dzielą się informacjami o cenach paliwa, dzięki czemu inni mogą zobaczyć ceny paliwa na stacjach benzynowych oraz najlepiej oceniane stacje w swojej okolicy.

Aplikacja jest darmowa, a do jej użytkowania nie jest potrzebne utworzenie żadnego konta, dane zapisywane są lokalnie, ale po skonfigurowaniu możecie wykonywać ich backup do chmury.

Aplikacje do sprawdzania cen paliw

Yanosik

W tej aplikacji możemy sprawdzić ceny paliw na stacjach Orlen, Lotos czy Shell. Yanosik pokaże, jaka jest cena paliw typu diesel ON, benzyna czy gaz LPG.

TuTankuj

Twórcy aplikacji obiecują, że znajdziesz dzięki niej najniższe ceny paliw w twojej okolicy, a prognozy analityków e-petrol.pl podpowiedzą czy w najbliższych dniach na stacjach będzie taniej czy drożej.

Waze

Aplikacja, która pozwoli sprawdzić nam ceny paliw nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Dodatkowo aplikacja służy do informowania innych użytkowników o wypadkach, kontrolach policji czy problemach z przejazdem na drogach.

Czy warto korzystać z tych aplikacji? Tak, chociaż trzeba liczyć się z tym, że żadna z nich nie jest idealna i mimo najlepszych chęci twórców nie zawsze znajdziemy tam aktualne informacje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze