Bunt kierowców w Bielsku-Białej. Zablokowali wjazd na stację benzynową

W ciągu ostatniego tygodnia benzyna podrożała o 50 groszy na litrze, a olej napędowy o ponad 30 groszy. Ceny paliw idą w górę, a kierowcy są coraz bardziej sfrustrowani. W minioną niedzielę w ramach protestu kilkanaście samochodów zablokowało stację benzynową. Na miejsce wezwano policję.

W niedzielę, 5 czerwca, kilkanaście samochodów zablokowało stację benzynową PKN Orlen w Bielsku-Białej. Wszystko w ramach protestu przeciwko rosnącym cenom paliw. W ciągu ostatniego tygodnia benzyna podrożała o 50 groszy na litrze, a olej napędowy o ponad 30 groszy. W wielu miejscach cena za litr benzyny Pb95 przekroczyła barierę 8 zł/l.

Bunt kierowców w Bielsku-Białej. Zablokowali wjazd na stację benzynową, screen z serwisu YouTube / bielsko tv
Bunt kierowców w Bielsku-Białej. Zablokowali wjazd na stację benzynową, screen z serwisu YouTube / bielsko tv

Kierowcy są coraz bardziej sfrustrowani rosnącymi cenami paliw. Jeden z uczestników protestu powiedział portalowi bielskiedrogi.pl:

Cena euro spada. Cena dolara spada. Złoty się umacnia, a paliwo idzie w górę. Myślę, że to wszystko się nie klei.

Właściciel stacji wezwał na miejsce policję. Gdy ta przyjechała na miejsce, samochody ruszyły i nikt nie został ukarany mandatem.

Niestety prognozy dla kierowców nie są optymistyczne. Według portalu e-petrol.pl, w tym tygodniu średnia cena litra benzyny osiągnie pułap 7,94 zł za litr, ale w wielu miejscach w Polsce kierowcy widzą już cyfrę 8 na pylonach. W komentarzach BM Refleks sprzed kilku dni można przeczytać, że 8 zł za litr benzyny 95 staje się faktem przy średniej cenie wynoszącej 7,90 zł za litr.

Komentarze:

kombiRS4 - 7 czerwca 2022

Tępa prymitywna żulernia. Przeglądnąć monitoring i proces za spowodowanie strat. Patologii jak widać nie brakuje. Niech zmienią pracę albo wezmą kredyt.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze