Kierowcy protestowali na stacji PKN Orlen w Lublinie. Interweniowała policja
Kierowcy w Lublinie, chcąc wyrazić swoje niezadowolenie z wysokich cen paliw, zaplanowali blokadę stacji PKN Orlen. Ich plany pokrzyżowała jednak interwencja policji.
W niedzielę, 5 czerwca, kilkanaście samochodów zablokowało stację benzynową PKN Orlen w Bielsku-Białej. Wszystko w ramach protestu przeciwko rosnącym cenom paliw. Pozorując awarię samochodów i blokując wjazd na stacje kierowcy wyrazili w ten sposób swoje niezadowolenie i frustrację. Nie spodziewali się chyba, że zapoczątkują ogólnopolski trend…
Kierowcy planują kolejne protesty. Na Facebooku powstało wydarzenie „Blokujemy Orlen”. Akcja ma się odbyć w całym kraju 11 czerwca między godz. 16 a 18.
Kierowcy w Lublinie nie chcieli czekać do soboty i już w środę zaplanowali blokadę stacji PKN Orlen przy ulicy Głębockiej. Wśród protestujących znalazły się zarówno osoby prywatne, jak i kierowcy taksówek. Wszyscy czekali na sygnał, kiedy będą mogli podjechać do dystrybutora, gdzie samochody miały się ,,zepsuć”.
Plany protestacyjne kierowców pokrzyżowali funkcjonariusze policji. Początkowo policjanci jedynie obserwowali rozwój wypadków, ale w końcu podjęli działania, których celem było odblokowanie stacji paliw. Kierowcom, których samochody ustawione były na zakazie zatrzymywania się, polecono, by odjechali.
Jak donosi Dziennik Wschodni, w środę na stacji paliw Orlen przy ulicy Głębokiej w Lublinie benzyna Pb95 kosztowała 7,91 zł/l. Jak donoszą eksperci portalu e-petrol Średnia cena dla Pb95 to 7,95 zł/l, co oznacza, że benzyna podrożała w tydzień o 40 gr.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: