Kierowco – sam oświetl sobie drogę!

Nowy pomysł na oświetlanie dróg? Pozostawienie sprawy w rękach kierowców. Wydaje się, że to nic innowacyjnego? Mylicie się. Poczytajcie o tym, dlaczego w przyszłości trzeba będzie przyspieszyć.

W tym systemie kierowcy są najważniejsi
fot. TAK Studio

Podróżując po polskich drogach i obserwując drogi naszych zagranicznych sąsiadów, można odnieść wrażenie, że tylko my mamy problem z brakiem oświetlonych tras. Tak jednak nie jest. 25 lutego w Nowym Jorku goście konferencji Greener Gadgets zobaczą wynalazek, który ma zrewolucjonizować system oświetlenia na drogach – Turbine Lights.

Zaprojektowany przez TAK Studio system oświetlania drogi ma zaprządz to tego podróżujących nią kierowców. Brzmi banalnie? Tak jednak nie jest. Ma polegać na przechwytywaniu i magazynowaniu wiatru wytwarzanego przez rozpędzone auta, a następnie generowaniu z tego wiatru światła lamp.

Idea wydaje się godna uwagi, przyszłościowa (wszystko wskazuje na to, że liczba samochodów będzie rosnąć), proekologiczna i tania w użyciu. Ciekawe tylko, jaki będzie koszt wykorzystanych w projekcie lamp z generatorami. Patrząc jednak na stopień oświetlenia polskich dróg wiemy jedno. Tradycyjne lampy są bardzo drogie!

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze