Kierowca szedł na rekord? Jechał lawetą 24 godziny bez przerwy!

Inspektorzy z lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego już dawno nie spotkali się z tak poważnymi naruszeniami czasu pracy. Skontrolowany przez nich kierowca lawety jechał przez całą dobę praktycznie bez żadnej przerwy.

Kierowca ukraińskiej autolawety, zatrzymany w Chojnie Nowym przez lubelską Inspekcję Transportu Drogowego, długo opierał się, zanim okazał inspektorom swoją wykresówkę. Nic dziwnego, ponieważ mężczyzna miał na koncie masę naruszeń norm dotyczących czasu pracy. Kierowca jechał praktycznie bez odpoczynku przez 24 godziny! Kontrolujący go inspektorzy już dawno nie spotkali się z naruszeniami na taką skalę.

Tak się bał kontroli, że porzucił ciężarówkę i uciekł do lasu

Kierowca musiał odebrać wszystkie przepisowe odpoczynki. Inspektorzy ukarali prowadzącego mandatami na łączną kwotę ponad 2000 złotych. Konsekwencje tej niefrasobliwej i niebezpiecznej jazdy poniesie też przewoźnik. W związku z przewidywaną karą administracyjną ITD pobrała od przedsiębiorcy blisko 10 000 złotych kaucji.

Przekroczył dopuszczalną masę ciągnika z naczepą. O 39 ton!

Przekraczanie czasu pracy przez zawodowych kierowców to nic nowego i zdarza się niestety bardzo często. Przewoźnicy wymagają od swoich kierowców pracy ponad miarę albo wyznaczają im niemożliwe do osiągnięcia w przepisowym czasie punkty, w których muszą się stawić. Mimo to opisywana sytuacja szokuje i zastanawiamy się czy to pracodawca jest taki bezwzględny, czy kierowca taki bezmyślny, że zgodził się na jazdę przez całą dobę.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze