Kierowca prawie rozjechał pieszą! Nie słyszał ani o przejściach, ani o przepisach?

Niektórzy kierujący żyją w słodkiej nieświadomości co do części zasad panujących na drogach. Częstym przypadkiem jest zupełny brak zrozumienia tego, czym są drogi wielopasmowe.

Wiecie zapewne, o czym mówimy. Kierowcy w Polsce mając więcej niż jeden pas, używają ich losowo, bez zastanowienia i refleksji, że lewy czymś różni się od prawego. Innym przykładem takiego niedouczenia, jest niezwracanie uwagi na pojazdy znajdujące się na sąsiednim pasie. „Skoro droga przede mną jest wolna, to co mnie obchodzi pas obok” – zdają się myśleć. A potem oglądamy takie nagrania, jak to poniżej.

Potrącenie na przejściu – wina kierowcy, czy pieszej?

Na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna. Samochody na pasie prawym zatrzymały się, żeby przepuścić trójkę pieszych. Tuż za nimi szła jeszcze kobieta, więc kierowcy zaczekali, aby i ona mogła swobodnie przejść.

Potrącenie pieszej na przejściu. Czyżby nowe przepisy niczego nie zmieniły?

Stojące na prawym pasie samochody, nie zwróciły uwagi kierowcy białej Toyoty Yaris. Nie spowodowały refleksji, że może stoją nie bez powodu. Że powodem tym może być przejście dla pieszych. Jakimś cudem nie doszło jednak do potrącenia, choć auto dosłownie otarło się o kobietę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze