Kierowca potrącił pieszego na pasach? Obejrzyjcie to nagranie uważnie

Kolejne potrącenie na przejściu. Czyżby nowe przepisy nie działały? Spokojnie, to tylko polska infrastruktura oraz bezmyślność.

Do zdarzenia doszło na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak pisze portal lublin112.pl, kierujący Toyotą zatrzymał się „aby umożliwić bezpieczne pokonanie jezdni, wchodzącemu na przejście nastolatkowi”. Dowiadujemy się też, że „po chwili w pieszego wjechał nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca Volvo”. Zobaczmy jak to wyglądało na nagraniu z samochodowej kamery.

Potrącenie pieszej na przejściu. Czyżby nowe przepisy niczego nie zmieniły?

Widzimy sznur samochodów, a oddali czerwoną Toyotę, której kierowca postanowił postać chwilę dłużej, żeby ułatwić przejście na drugą stronę drogi nastolatkowi, stojącemu po przeciwnej stronie. Już więc relacja wspomnianego portalu się nie zgadza, ale oglądajmy dalej.

Do przejścia zbliża się kierujący Volvo i kiedy jest tuż przy nim, pieszy rusza. Wygląda jakby wjechał na hulajnodze. Kierowca reaguje błyskawicznie i prawidłowo – noga na hamulec i próba ominięcia pieszego. Pech chciał, że chłopak cały czas jechał przed siebie i doszło do potrącenia.

Kierująca nie wiedziała, że na przejściach się nie wyprzedza. Pieszy aż wywinął salto

Przypomnijmy, jak zwykle w takich sytuacjach, kilka kwestii. Po pierwsze przepisy zabraniają pieszemu wchodzić tuż przed zbliżający się pojazd, a na hulajnodze po przejściach jeździć nie wolno (chyba, że ta nie była elektryczna). Zastanówmy się też nad patologią polskiej infrastruktury, jaką są przejścia dla pieszych, przez kilka pasów ruchu. Szczególnie groźne, kiedy jakiś uprzejmy kierowca zatrzyma się, zachęcając pieszego po przeciwnej stronie, do wejścia na drogę. Wielu zapomina w takich sytuacjach, że na pozostałych pasach też mogą być pojazdy. A później oglądamy takie filmy, jak poniżej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze