Kierowca jechał 112 km/h w terenie zabudowanym. Mandaty dostali wszyscy pasażerowie!

Lekceważenie przez kierującego Fordem Focusem ograniczeń prędkości, skończyło się konsekwencjami nie tylko dla niego, ale także dla jego pasażerów.

Policjanci z drogówki zauważyli na drodze pomiędzy Prażmowem, a Piasecznem (woj. mazowieckie) Forda Focusa, którego najwyraźniej lekceważył przepisy oraz trudne warunki atmosferyczne. Poruszał się z wyraźnie zbyt dużą prędkością, a pomiar dokonany policyjnym wideorejestratorem dał wynik 112 km/h.

Policyjny pościg za kierowcą poszukiwanym listami gończymi

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci przekonali się, że 20-letni kierowca narażał nie tylko siebie, ale również swoich licznych pasażerów, których wiózł aż sześcioro. Młody kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo otrzymał trzy mandaty karne – za przekroczenie dozwolonej prędkości, brak wymaganego paszportu oraz za przekroczenie dopuszczalnej liczby osób w pojeździe. Łącznie na kwotę 1200 złotych.

Pościg za złodziejem samochodu, niczym z amerykańskiego filmu

Mandaty karne po 500 złotych otrzymało również sześciu pasażerów, ponieważ zgodnie z art. 288 ustawy o cudzoziemcach, każdy obcokrajowiec przebywający na terenie Polski jest obowiązany posiadać przy sobie paszport lub dokument podróży uprawniający do pobytu na naszym terytorium.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze