Pościg za złodziejem samochodu, niczym z amerykańskiego filmu

Nawet do 10 lat więzienia grozi kierowcy, który uciekał przed policją skradzionym Volvo i przejechał nawet przez kolczatkę.

W miniony czwartek policja ze Sławna otrzymała informację, że na terenie Szwecji doszło do kradzieży niemal nowego Volvo V90. Z informacji przekazanej z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji wynikało, iż skradziony samochód przejeżdża przez teren województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, koordynujący działania przekazali, że Volvo zostało zlokalizowane na terenie gminy Sianów. Próbę zatrzymania podjęli dzielnicowi z tamtejszego posterunku. Złodziej zaczął jednak uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania.

Informacja o tym została przekazana do wszystkich patroli policyjnych, które włączyły się w akcję. Kilkanaście minut po otrzymaniu komunikatu sławieńscy kryminalni zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Bobrowiczki i ruszyli za nim w pościg, jednocześnie powiadamiając inne partole o rozpoczętym pościgu. Kierujący pomimo sygnałów wydawanych do zatrzymania nie reagował, uciekając obwodnicą Sławna. W Warszkowie do pościgu włączyli policjanci drogówki, którzy w ostatniej chwili rozłożyli kolczatkę, a jeden z funkcjonariuszy z trudem uniknął potrącenia. 

To jednak nie powstrzymało kierowcy. Volvo po sforsowaniu tej przeszkody przejechało jeszcze kilka kilometrów, zatrzymując się przed miejscowością Wrześnica. Wtedy kierowca wybiegł z pojazdu i rzucił się do ucieczki. Niedługo po tym został zatrzymany.

Kierowcą Volvo okazał się 33-letni, mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Został przebadany na zawartość narkotyków i okazało się, że był pod działaniem amfetaminy. Ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

33-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu, za co grozi dodatkowa kara.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dlaczego to gonili a nie zastrzelili?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Tak się bawią koledzy z Gdańska

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

> Został przebadany na zawartość narkotyków i okazało się, że był pod działaniem amfetaminy. Ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak widać zakaz prowadzenia pojazdów realnie eliminuje piratów z dróg

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dlaczego oni takich ludzi nie mogą zastrzelić podczas zatrzymania…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze