Kierowca Focusa szaleje na autostradzie. Nie wytrzymał polskiej drogowej rzeczywistości?

Poruszając się drogami szybkiego ruchu w Polsce trzeba często wykazać się anielską cierpliwością i nauczyć akceptować o wiele niższe, od maksymalnych dopuszczalnych, prędkości. Niestety nie wszyscy to potrafią.

Jak relacjonował autor nagrania, kierowca Focusa „przez kilka kilometrów jechał na tzw. zderzaku”. Z samego filmiku możemy domyślić się, że chciał po prostu jechać szybciej od autora, ale ten nie wpadł na to, żeby zjechać na moment na prawy pas. Przez kilka kilometrów! Polska klasyka.

Zawodowi kierowcy nie popisali się na autostradzie. Dołączył do nich nadpobudliwy kierowca osobówki

Później widzimy jak „pojazdy zjeżdżają na lewy pas aby możliwość płynne włączenie się do ruchu”. Tym bardziej spowalnia to lewy pas, z czego korzysta kierujący Focusem, do wyprzedzenia autora. Zjechał przed niego i co zrobił? Wcisnął hamulec, dając wyraz swojej dezaprobacie co do blokowania lewego pasa przez autora.

Aquaplaning na autostradzie w praktyce. Audi wbiło się w tira

Ten manewr spowodował jednak, że kierowca BMW X5 miał możliwość zmiany pasa na lewy. Kierujący Focusem bardzo chciał jakoś temu „zaradzić”, więc wykonał mały slalom między pojazdami. I takich to mamy w Polsce kierowców…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze