Kierowca co kilka dni uciekał przed policją! Wreszcie znalazł się na niego sposób

Pewien kierowca panicznie bał się policyjnych kontroli i chociaż próby ucieczki zawsze kończyły się dla niego źle, za każdym razem znowu je podejmował.

Jak informuje lubuska policja, 33-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego trzykrotnie w ciągu miesiąca nie zatrzymał się do kontroli drogowej – 16 i 19 lutego oraz 8 marca. Policjanci za każdym używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak mężczyzna lekceważył polecenia funkcjonariuszy.

Uciekał policji przez sześć godzin! Policjanci musieli wstrzymać pościg, by zatankować samochody

W trakcie jednej z ucieczek kierowany przez niego pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożny hydrant oraz ogrodzenie posesji. Następnym razem wjechał w policyjny radiowóz. Najdziwniejsze było to, że 33-latek w żadnej z tych sytuacji nie był pijany i posiada uprawnienia do kierowania. Tłumaczył, że obawiał się utraty swoich samochodów w przypadku zatrzymania przez policjantów. Nie wiemy dlaczego mężczyzna podejmował kolejne próby ucieczki, chociaż już po pierwszej przekonał się, że polska policja nie może konfiskować pojazdów.

Uciekał przed policją, taranował radiowóz i nie chciał wypuścić przerażonej pasażerki!

W policyjnym komunikacie nie ma słowa na temat przyczyn tak częstych kontroli drogowych mężczyzny. Z racji jego powtarzających się prób ucieczek, policja wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec kierowcy dwa miesiące aresztu. Tam też będzie czekał na rozprawę. Próba ucieczki przed policją to przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze