Kierowca BMW celowo doprowadza do kolizji, myśląc, że jest bezkarny

To klasyczna zagrywka agresywnych kierowców na drodze - gwałtownie zahamować przed innym samochodem. Jego kierowca się wystraszy i o to chodzi, a jeśli nie zdąży się zatrzymać, to przecież kolizja będzie z jego winy!

Gwoli sprawiedliwości autor nagrania również nie jest wzorowym kierowcą. Kierujący BMW zatrzymał się, ponieważ samochód przed nim skręcał w lewo. A skoro już stał, to umożliwił wjazd przed siebie dwóm pojazdom z drogi podporządkowanej.

„BMW i wszystko jasne”, czyli kierowca potwierdzający stereotyp

Czy wpuszczenie dwóch kierowców to dużo? Uważamy, że nie. Ot taki drobny przejaw uprzejmości na drodze, bez której poruszanie się po drogach byłoby czasami trudniejsze. Zupełnie odmiennego zdania jest autor nagrania, który zaczął trąbić na kierowcę BMW, a w opisie nagrania nazywa go „szeryfem kierującym ruchem”. Serio?

Kierowca BMW wyprzedza pasem awaryjnym

Kierowca BMW skorzystał z tego, że jedzie kabrioletem, machnął rękami w geście wyrażającym „no co trąbisz?”, a później pokazał nagrywającemu środkowy palec. No cóż… nie pochwalamy, ale rozumiemy. Później już było gorzej, ponieważ kierujący BMW gwałtownie zahamował i uderzył w niego autor nagrania.

Kierowca BMW próbował wymusić odszkodowanie?

Podejrzewamy, że wciśnięcie hamulca było reakcją na ponowne trąbienie, a brak dźwięku w nagraniu ma tuszować zachowanie jego autora. Niemniej postępowanie kierowcy BMW było bardzo nierozsądne, a ponieważ na wideo dokładnie widać jak doszło do kolizji, policja jego uznała winnym zdarzenia. Kierujący autem z kamerą podkreśla to w opisie, dodając, że „naprawi auto z ubezpieczenia furiata”.

https://www.youtube.com/watch?v=f8PTDVkl_K4

Najnowsze

Motocyklista wystraszył starszego pana, ale później postawa godna pochwały

Taki już urok małych miejscowości - trzeba przez nie przejeżdżać spokojnie. Czasami zaskakująco wręcz łatwo w nich o niebezpieczne sytuacje.

Motocyklista przejeżdżając przez miejscowość Liw odkręcił nieco mocniej manetkę po zjechaniu z ronda. Nie jechał bardzo szybko (choć z pewnością ponad 50 km/h) ani agresywnie, ale dźwięk jego motoru i jego widok wystraszył starszego mężczyznę, który akurat przechodził przez ulicę. Przyspieszył kroku, ale niestety przecenił swoje możliwości i upadł na asfalt.

Trzyosobowa ekipa na skuterku wymusza pierwszeństwo na naszym znajomym rowerzyście

Rider widząc to zatrzymał się i pomógł panu stanąć na nogi i zejść na chodnik. Postawa godna pochwały, ale z drugiej strony czy można sobie wyobrazić inne zachowanie? Jakim trzeba by było być człowiekiem, żeby ominąć leżącą na asfalcie osobę, a do tego w podeszłym wieku? Która na dodatek leży na środku drogi po części za naszą sprawą.

Kolejny kierowca, który nie widzi motocykli. Tym razem ranny motocyklista i jego pasażerka

Panu prawdopodobnie nic się nie stało i spokojnie poszedł dalej. Niedługo po tym zdarzeniu motocyklista spotkał na swojej drodze bardzo interesujący samochód i to na żółtych blachach.

https://www.youtube.com/watch?v=GNs0Lr0N-cM

Najnowsze

Bus wepchnął osobówkę prosto pod koła ciężarówki!

Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii - to oklepane stwierdzenie, ale zawsze aktualne, czego opisywana sytuacja jest (niestety) dobrym przykładem.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Kochłowy. Kierujący Nissanem zatrzymał się w oczekiwaniu na możliwość skrętu w lewo. Jadący za nim kierowca dostawczego Fiata nie zauważył go i uderzył w tył osobówki.

Osobówka wbiła się w ciężarówkę, a jej kierowca pojechał dalej

Samo zderzenie nie było groźne, ale na tyle niefortunne, że zepchnęło Nissana prosto pod koła jadącego z naprzeciwka ciągnika siodłowego z naczepą. Osobówka została uderzona w bok i zatrzymała się na ogrodzeniu pobliskiej posesji.

Podróżujący Nissanem 64-letni mężczyzna oraz 62-letnia kobieta zostali przetransportowali do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł dzień później na skutek odniesionych orażeń. Jak się później okazało, był to wieloletni sołtys wsi Kochłowy.

Szeryf tak bardzo chlubi się swoją głupotą, że aż zrobił o niej Tik Toka

Sprawca wypadku, 52-letni mężczyzna był trzeźwy, podobnie jak wszyscy pozostali kierujący. Policja zatrzymała mu prawo jazdy i czeka go teraz rozprawa w sądzie.

Najnowsze

Kupił wymarzone Lamborghini z rządowej dotacji. Grozi mu teraz nawet do 70 lat więzienia

Pewien mieszkaniec Florydy postanowił wykorzystać pandemię koronawirusa, aby spełnić swoje marzenie i kupił nowego Lamborghini Huracan. Wykorzystał pieniądze z rządowej dotacji przeznaczone na pracowników. Za kilka dni posiadania wymarzonego samochodu, mężczyzna może nawet spędzić resztę życia "za kratkami".

W dobie szerzącej się pandemii koronawirusa wiele firm skorzystało z dotacji rządowych na ratowanie swoich biznesów jak i opłacenie wynagrodzeń pracowników. Wydawać by się mogło, że w tak trudnym czasie dla przedsiębiorców jest to priorytetowa sprawa, aby jak najszybciej pozyskać środki na dalszy rozwój swojej firmy i utrzymanie współpracowników. Nie myślał tak jednak pewien mieszkaniec Florydy, który postanowił wnioskować o 13,5 miliona dolarów. Ostatecznie od rządu otrzymał „jedynie” 3,9 miliona. Mimo tego, że otrzymał od rządu dotację mniejszą o blisko 10 milionów dolarów to nic nie powstrzymało go przed tym, aby spełnić swoje marzenia. 

Gdy tylko pieniądze z kornawirusowej dotacji pojawiły się na koncie firmowym, mężczyna ruszył na prawdziwe „łowy” w ekskluzywnych sklepach w Miami. Na koniec kupił w salonie Lamborghini pięknego, niebieskiego Huracana za blisko 350 tysięcy dolarów. Niestety, długo nie cieszył się swoim upragnionym, sportowym supersamochodem. Szybko został aresztowany a samochód i reszta pieniędzy zostały skonfiskowane przez policję. Mężczyżnie grozi teraz nawet do 70 lat więzienia za wyłudzenia. Szkoda nam jedynie pracowników zatrudnionych w firmach tego „pomysłowego” 29-latka. Nie wiadomo, czy otrzymali swoje wynagrodzenia i czy nadal mają pracę. 

 

Najnowsze

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

Cypel Rewski, zwany perłą Pomorza, dzięki swojemu położeniu zapewnia wiatr praktycznie ze wszystkich kierunków. I tak też było w ten weekend.

W ciągu trzydniowych zawodów wiało z różnych stron, ale z wystarczającą siłą aby rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje: Mistrzostwa Polski we Freestylu, Formule Kite Mixed, a także zawody Pucharu Polski w Formule Kite. Spokojna na co dzień rybacka miejscowość stała się areną prawdziwego festiwalu kiteboardingu.

Pierwsze dni zmagań w konkurencji Freestyle – piątek i sobota – odbyły się przy dość nierównym, południowo-zachodnim wietrze, co sprawiło, że wyniki nie były oczywiste. I tak w kategorii Freestyle mężczyzn w półfinale odpadł bardzo dobrze zapowiadający się Łukasz Katana, natomiast miłym zaskoczeniem był mieszkaniec Rewy, Daniel Witkowski, który w tych trudnych warunkach radził sobie bardzo dobrze.

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

W rywalizacji kobiet czołowe zawodniczki – Kasia Lange, Natalia Grabowska, Gosia Kołacz, Martyna Konkel i Alina Ungeheuer, pływały bardzo równo i to lepsze odnalezienie się w warunkach decydowało o tym kto wychodził zwycięsko z heatów do finału. 

W sobotę udało się też zakończyć konkurencję Freestyle młodzik do lat 18 i tu należy pogratulować zwycięzcy, debiutantowi zawodów Fod Kite Cup, Jakubowi Kapturskiemu. Warto zwrócić uwagę na Marcela Stępniewskiego, który pomimo bardzo młodego wieku i niewielkiej wagi świetnie sobie radził i nawiązywał walkę ze starszymi kolegami.

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

W ostatni dzień zawodów do rozegrania pozostał tylko jeden półfinał męski, finał kobiet i finał mężczyzn. Gdy około godziny 12 wiatr zdecydowanie przybrał na sile, zawodnicy wyszli na wodę, a kibice mogli podziwiać bardzo spektakularne, decydujące heaty.

W finale Martyna Konkel nie pozostawiła szans swoim konkurentkom, płynąc świetny heat i lądując większość trików, takich jak hinterberger, sbend to blind czy masywny back to blind. Rywalizacja o drugie, trzecie i czwarte miejsce była bardzo zacięta i finalnie na drugim miejscu uplasowała się Kasia Lange, na trzecim Alina Ungeheuer i na czwartym Natalia Grabowska.

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

W finale mężczyzn niespodzianką była doskonała forma Maice’a Dittricha, który wylądował większość z zaplanowanych trików, na przykład podwójny S3 czy slim 5. Wybił tym z rytmu czterokrotnego Mistrza Polski, Marka Rowińskiego, a także Mateusza Włodarczyka, którzy mieli dużo upadków i ostatecznie zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Czwarty był Daniel Witkowski.

Jednocześnie po nawietrznej stronie cypla startowali zawodnicy na hydrofoilach, w konkurencji Formuła Kite. Odbyło się łącznie czternaście wyścigów indywidualnych oraz trzynaście wyścigów Mixed. W Mistrzostwach Polski Formuły Kite Mixed, czyli sztafecie damsko-męskiej, najszybsza parą zostali Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski, który wygrali większość wyścigów. Drugie miejsce przypadło Julii Damasiewicz i Jakubowi Jurkowskiemu, a trzecie zajęli Nina Arcisz z Janem Koszowskim.

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

W wyścigach indywidualnych Formuły Kite najlepszą z kobiet była Julia Damasiewicz. Tuż za nią uplasowały się Magdalena Woyciechowska oraz Nina Arcisz. Należy nadmienić, że dziewczyny nie skończyły jeszcze dziewiętnastu lat, zatem zdobyły również podium w kategorii kobiet U19. 

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się wielokrotny Mistrz Polski, Maksymilian Żakowski. Drugie miejsce zajął Jakub Jurowski, a trzecie Michał Wojciechowski. Jakub i Michał zdobyli również kolejno pierwsze i drugie miejsce w kategorii mężczyzn U19. 

Zawody Ford Kuga Kite Challenge zakończone pełnym sukcesem. Byłyśmy tam!

Najszybszy wśród młodzieży do lat szesnastu był Jan Koszowski, który również uplasował się na czwartym miejscu Overall.To były wspaniałe trzy dni pełne wiatru, słońca i emocjonującej sportowej rywalizacji, która opanowała cały cypel w Rewie. Co szczególnie cieszy to coraz większe grono młodych uczestników, zaczynających karierę zawodniczą, a także debiutanci, którzy zdecydowali się po raz pierwszy wziąć udział w zawodach cyklu Ford Kite Cup.

Zawody w Rewie sponsorowała przede wszystkim firma Ford, ze swoim pierwszym, dynamicznym i ekologicznym SUVem Ford Kuga, dostępnym z systemem miękkiej hybrydy, systemem hybrydowym Plug-In i z pełnym hybrydowym zespołem napędowym. Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego.

OFICJALNE WYNIKI FORD KUGA KITE CHALLENGE

FREESTYLE – MISTRZOSTWA POLSKI

FREESTYLE OPEN KOBIETY
1. Martyna Konkel
2. Katarzyna Lange
3. Alina Ungeheuer
4. Natalia Grabowska
5. Małgorzata Kołacz
5. Pola Gajzler
7. Julia Augustynowicz
7. Marta Włodarczyk

FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Maice Dittrich
2. Marek Rowiński
3. Mateusz Włodarczyk
4. Daniel Witkowski
5. Łukasz Katana
5. Oskar Cholewiński
7. Maksymilian Mielczarek
7. Bartosz Włodarczyk
7. Wojciech Matysiak
7. Mikołaj Gregier
7. Jakub Kapturski
7.Marcel Stępniewski
13. Adrian Wiśniewski
13. Jacek Libera
13. Cezary Czarnecki
13. Mikołaj Ginter
13. Julian Maciański
13. Eryk Kargul
13. Krzesimir Przybyłowski
13. Mateusz Giedroyć
13. Franciszek Więcławski

FREESTYLE MŁODZIK (U18)
1. Jakub Kapturski
2. Maksymilian Mielczarek
3.  Krzesimir Przybyłowski
4. Marcel Stępniewski
5. Adrian Wiśniewski
5. Mateusz Giedroyć
7. Bartosz Włodarczyk
7. Cezary Czarnecki
7. Franciszek Więcławski

FORMUŁA KITE MIXED – MISTRZOSTWA POLSKI

1. Magdalena Woyciechowska i Maksymilian Żakowski
2. Julia Damasiewicz i Jakub Jurkowski
3. Nina Arcisz i Jan Koszowski
4. Julia Morkowska i Jakub Wątorowski
5. Dominika Sawicka i Piotr Szymiec
6. Izabela Satrian i Jan Marciniak
7. Karolina Jankowska i Jakub Balewicz

FORMUŁA KITE OPEN – ZAWODY PUCHARU POLSKI

FORMUŁA KITE OPEN KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Julia Morkowska
5. Izabela Satrian
6. Dominika Sawicka
7. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Maksymilian Żakowski
2. Jakub Jurkowski
3. Michal Wojciechowski
4. Jan Koszowski
5. Jakub Wątorowski
6. Jan Marciniak
7. Piotr Szymiec
8. Oskar Zawadowicz
9. Jakub Balewicz
10. Marcel Stępniewski
11. Bartosz Włodarczyk
12. Roch Osiński

FORMUŁA KITE KOBIETY U19
1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Julia Morkowska
5. Dominika Sawicka
6. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U19
1. Jakub Jurkowski
2. Michal Wojciechowski
3. Jan Koszowski
4. Jakub Wątorowski
5. Piotr Szymiec
6. Oskar Zawadowicz
7. Jakub Balewicz
8. Marcel Stępniewski
9. Bartosz Włodarczyk
10. Roch Osiński

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U16
1. Jan Koszowski
2. Piotr Szymiec
3. Oskar Zawadowicz
4. Jakub Balewicz
5. Marcel Stępniewski
6. Bartosz Włodarczyk

Najnowsze