Kierowca autokaru zginął pod kołami pociągu! Na własne życzenie?

Sugerowanie, że ktoś mógł świadomie narazić swoje życie na poważne zagrożenie, wydaje się być bardzo poważnym oskarżeniem. Ale jak inaczej racjonalnie wyjaśnić zachowanie tego kierowcy?

Nagranie z tego zdarzenia jest niestety bardzo słabej jakości. Powstało poprzez nagranie trzęsącą ręką monitora pokazującego jednocześnie widok z czterech kamer na przejeździe kolejowym w miejscowości Bąkowo (powiat świecki w kujawsko-pomorskim). Jednak większość rzeczy widać doskonale.

Specjalne fotoradary na przejazdach kolejowych. PKP bierze się za kierowców

Widać na przykład, jak kierowca autokaru wjeżdża na przejazd pomimo opadających rogatek. Widać też, że zatrzymuje się na ten widok i przez chwilę stoi jakby zdezorientowany. Zamknięty przejazd kolejowy oznacza, że zaraz nadjedzie pociąg i go zabije – nad czym się tu zastanawiać?

Audi „utknęło” na przejeździe kolejowym. Kierującego musiała „uratować” policja

Po chwili z autokaru wysiadła (jak się później można domyślić) kobieta w kamizelce odblaskowej (to rzeczywiście mogło bardzo pomóc) i podeszła do przodu autokaru. Czy próbowała podnieść lub wyłamać rogatkę? Tego nie widzimy.

Seria potencjalnych samobójców na przejeździe kolejowym

Nagrywający komentują dalej sytuację słowami „ona już widziała ten pociąg, pokiwała, żeby jechał”. „Kiwanie” wreszcie zachęciło kierowcę autokaru do podjęcia próby uratowania własnego życia, a potencjalnie także pasażerów pociągu. Ruszył jednak bardzo delikatnie i ostrożnie. Nagranie kończy się w momencie, kiedy pociąg zmiata autokar z torów. Kierowca zginął.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze