Karolina Chojnacka

Kiedy wystartuje rajdowy puchar samochodów elektrycznych ADAC Opel e-Rally Cup?

Ustalono już harmonogram pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym.

Inaugurację pierwszego sezonu ADAC Opel e-Rally Cup  zaplanowano na maj 2021 roku.

W pierwszym sezonie ADAC Opel e‑Rally Cup zaplanowano osiem rund, z których połowa odbędzie się w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec (DRM). Ponadto przewidziano trzy zawody w ramach Rallye 70, czyli krajowych jednodniowych imprez rozgrywanych na 70‑kilometrowych odcinkach specjalnych. Szczególne atrakcje czekają zespoły Opla w ostatni weekend sierpnia, kiedy e‑kierowcy rajdowi wystąpią przed międzynarodową publicznością bogatego w tradycje Rajdu Barum, który jest czeską rundą Rajdowych Mistrzostw Europy rozgrywaną w okolicach miasta Zlín.

ADAC Opel e-Rally Cup

Uczestnicy walki o puchar będą mieli okazję poznać swoje samochody Opel Corsa‑e Rally w czasie ekskluzywnej rundy testowej, która odbędzie się w kwietniu, jeszcze przed inauguracyjnymi zawodami ADAC Rallye „Rund um die Sulinger Bärenklaue” zaplanowanymi na 7–8 maja. Klienci z zespołów prywatnych powinni otrzymać pojazdy w marcu 2021 roku. Cena Opla Corsy‑e Rally gotowego do rajdu wynosi 49 900 euro (plus VAT).

Rejestracja uczestników ADAC Opel e-Rally Cup 2021 rozpocznie się 15 stycznia 2021 oku. Do 12 lutego obowiązuje obniżona opłata rejestracyjna w wysokości 5 900 euro (plus VAT). Kwota ta obejmuje wszystkie opłaty wpisowe na sezon pucharowy 2021, dostęp do strefy reprezentacyjnej dla czterech członków zespołu, kombinezony rajdowe i odzież dla kierowcy i pilota, namiot serwisowy z plandeką podłogową oraz bezpłatne ładowanie Opla Corsy‑e Rally przez cały sezon. Po 12 lutego 2021 r. pobierana będzie pełna opłata rejestracyjna 7 500 euro (plus VAT). Wszystkie zgłoszenia dokonane w 2020 r. zachowują ważność.

ADAC Opel e-Rally Cup

Przeczytaj też: Test Opel Corsa 1.2 T GS Line – przyjaciel każdej kobiety

Zgodnie z tradycją ADAC Opel Rally Cup z poprzednich lat uczestnicy mogą liczyć na hojną pulę nagród, których suma wynosi około 100 000 euro. Najszybsi juniorzy mają także wyjątkową szansę zakwalifikowania się do ADAC Opel Rally Junior Team 2022 oraz rozpoczęcia rywalizacji na międzynarodowej scenie rajdowej w nowym samochodzie Opel Corsa Rally4. W pierwszym sezonie limit wiekowy dla klasyfikacji juniorskiej podniesiono z 25 do 26 lat (osoby urodzone w 1995 roku lub później). Dzięki temu młodzi kierowcy, którzy już chcieliby się zarejestrować w klasyfikacji juniorów do planowanego „Super Sezonu 2020/2021” nie będą poszkodowani przez opóźnienie inauguracji Pucharu z powodu epidemii koronawirusa.

ADAC Opel e-Rally Cup

Przeczytaj też: Elektryczny Opel Corsa-e Edition. Znamy cenę!

Dyrektor Opel Motorsport Jörg Schrott z niecierpliwością oczekuje na debiut pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych:

Mimo trudnych warunków w ostatnich miesiącach prace nad samochodem Opel Corsa‑e Rally oraz przygotowania do pierwszego sezonu ADAC Opel e‑Rally Cup są już na tyle zaawansowane, że możemy liczyć na udany start wiosną. Jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić atrakcyjny pakiet zarówno dla uczestników, jak i kibiców, którzy przekonają się, że rajdy samochodów elektrycznych są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i niesłychanie fascynujące.

Harmonogram ADAC Opel e-Rally Cup 2021:

7–8 maja                     ADAC Rallye „Rund um die Sulinger Bärenklaue”   DRM

28–29 maja                 AvD Sachsen Rallye, Zwickau                                  DRM

11–12 czerwca            ADAC Rallye Stemwede                                           DRM

14 sierpnia                  Rallye Oberehe, Hillesheim                                       R70

27–29 sierpnia            Barum Czech Rally Zlín                                            ERC

18 września                 ADAC Rallye Hinterland, Dautphetal                        R70

2 października             ADAC Wartburg Rallye, Eisenach                            R70

15–16 października    ADAC 3-Städte Rallye, Freyung                               DRM

ADAC Opel e-Rally Cup

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze