Quantcast
Karolina Chojnacka

Kia Concept EV9 – zapowiedź elektrycznego SUV-a. Rodzina EVx się powiększa

Kia zaprezentowała Concept EV9 - model, który zdradza, jak będzie wyglądać kolejny elektryczny SUV koreańskiej marki. Wygląda jak wyjęty z gry Cyberpunk 2077. Po prostu rewelacyjnie.

Kia zaprezentowała pierwsze szkice modelu Concept EV9 – koncepcyjnego elektrycznego SUV-a, który zapowiada, jak będzie wyglądać kolejny członek rodziny EVx. SUV ma być jednym z aż 11 elektryków w gamie Kii, który będzie dostępny w ofercie południowokoreańskiego producenta najpóźniej w 2026 roku.

Kia Concept EV9
Kia Concept EV9, fot. materiały prasowe / Kia

Co tu dużo ukrywać, Kia Concept EV9 prezentuje się po prostu rewelacyjnie. Elektryczny SUV wygląda jak wyjęty z gry Cyberpunk 2077. Kanciaste, masywne kształty mają być znakiem rozpoznawczym nowego SUV-a Kii. . EV9, tak jak EV6, ma bazować na platformie GMP pozwalającej na zastosowanie nawet kilku silników elektrycznych, a co za tym idzie napędu na cztery koła.

Wewnątrz samochodu Kia obiecuje zmienną i funkcjonalną przestrzeń, którą łatwo dostosować do chwilowych potrzeb. Szeroki wyświetlacz i kierownica o nietypowym kształcie, to tylko dwie spośród wielu charakterystycznych cech wnętrza Kia Concept EV9. Wyświetlacz docelowo będzie się prawdopodobnie składał z dwóch oddzielnych ekranów, tak jak w Kii EV6 czy nowej Kii Sportage.

Kia Concept EV9
Kia Concept EV9, fot. materiały prasowe / Kia

I choć wersja produkcyjna EV9 będzie pewnie prezentować się nieco skromniej, to i tak już nie możemy doczekać się, by zasiąść za jego kierownicą.

Szkice Kia Concept EV9 zaprezentowano przed AutoMobility w Los Angeles, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Kia zaprezentuje nowego koncepcyjnego, elektrycznego SUV-a 17 listopada.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze