Paula Lazarek

30 tysięcy elektryków Kia trafi do floty Ubera!

Kia Europe i Uber ogłosiły rozpoczęcie przełomowej współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, która przyspieszy wdrażanie w Europie zaawansowanych samochodów elektrycznych o zerowej emisji, co uczyni obszary miejskie bardziej czystymi i cichszymi.

Dzięki temu partnerstwu Kia będzie oferować kierowcom Ubera zaawansowane samochody typu BEV w ramach specjalnej oferty, w tym wielokrotnie nagradzane modele e-Niro oraz e-Soul. Uber, jako jeden z wiodących dostawców usług mobilnych w Europie, dąży do zdecydowanego ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez flotę swoich samochodów.

Do 2030 roku firma planuje stać się dostawcą mobilności o zerowej emisji. Aby tak się stało, do 2025 roku Uber przewiduje zapotrzebowanie na nawet 130.000 samochodów typu BEV, które będą jeździć po ulicach największych miast Europy – w tym Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Kia i Uber wzmocnią strategiczny sojusz i zaoferują zaawansowane technologicznie samochody typu BEV na nie mniej niż 20 europejskich rynkach. Kia e-Niro – dzięki funkcjonalności, wydajności i wysokiej jakości wykonania, a także wyjątkowej 7-letniej gwarancji – jest idealnie dopasowana do wymagań sektora przewozów, ponieważ spełnia oczekiwania zarówno kierowców Ubera, jak klientów. Kia e-Niro z akumulatorem o pojemności 64 kWh ma zasięg 454 kilometry i łączy bezemisyjność samochodu typu BEV z funkcjonalnością eleganckiego crossovera.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze