Karolina Chojnacka

Kia Carens – od minivana do crossovera. Samochód przejdzie nadwoziową rewolucję

Kia zaprezentowała pierwsze szkice nowej generacji modelu Carens. Średniej wielkości minivan Carens przejdzie nadwoziową rewolucję i stanie się crossoverem.

Czasy klasycznych minivanów powoli przechodzą do historii. Większość producentów samochodów wycofuje się z tego segmentu rynku i zastępuje dotychczasowe modele crossoverem lub SUV-em. Taki ruch wykonała właśnie Kia, przemieniając model Carens, który przez cztery generacje występował jako minivan, w crossovera.

Mimo zmian, Kia Carens nie traci swojego rodzinnego charakteru. Samochód nowej generacji, tak jak jego poprzednicy, będzie miał trzy rzędy siedzeń i zabierze na pokład siedem osób.

Nowa Kia Carens
Nowa Kia Carens, fot. materiały prasowe / Kia

Nadwozie samochodu ma charakterystyczny dla nowych modeli Kii design z pasem przednim w stylu „tygrysiego nosa”. Dodatkowo uwagę zwracają podświetlony główny wlot powietrza, wąskie i rozciągające się na błotniki reflektory LED oraz spore przetłoczenia podkreślające nadkola. Z tyłu wzrok przyciąga listwa biegnąca w poprzek klapy i łącząca światła.

Nowa Kia Carens
Nowa Kia Carens, fot. materiały prasowe / Kia

We wnętrzu nowej Kii Carens uwagę zwraca duży panel na desce rozdzielczej, przypominający odrobinę ten w Mercedesie EQS. Koreański producent zdradził, że główny wyświetlacz będzie miał przekątną 10,25 cala.

Nowa Kia Carens
Nowa Kia Carens, fot. materiały prasowe / Kia

Oficjalna premiera nowej Kii Carens odbędzie się 16 grudnia w Gurugram w Indiach. Miejsce premiery nie jest przypadkowe, ponieważ model został skonstruowany z myślą o tamtejszych kierowcach. Raczej nie powinniśmy się spodziewać, że nowa Kia Carens trafi do Europy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze