Daria Mikólska

Keeway MBP M502N wchodzi do Europy. Chiński atak na średnią pojemność

Marka Keeway brylowała dotychczas w segmencie 125 cm3, ale w końcu przyszedł czas na pierwszy, duży motocykl. Model MBP M502N powstał dzięki możliwościom chińskiego koncernu QJMotor.

Motocykl Keeway M502N zadebiutował podczas targów motocyklowych w Madrycie i jak dotąd trafił wyłącznie do oferty na hiszpańskim rynku. Na jego nadwoziu znajdziemy logotypy marki Keeway, ale naked będący przedstawicielem segmentu średnich pojemności występuje w ramach submarki MBP.

Keeway MBP M502N
Keeway MBP M502N

Motocykl jest napędzany dwucylindrowym silnikiem znanym z marki Benelli, a konkretnie serii 502, ale na obudowie znajdziemy naklejki „Powered by Keeway”. Jednostka o pojemności 486 cm3 oferuje 35 kW (47,6 KM) maksymalnej mocy. Dzięki temu motocyklem mogą jeździć osoby posiadające prawo jazdy kat. A2. Szczytowy moment obrotowy wynosi 45 Nm. Zbiornik paliwa ma pojemność 17 litrów, a masa motocykla na „sucho” wynosi 197 kg.

Zobacz: QJ Motor wchodzi do Europy. Zaoferuje model z silnikiem Kawasaki

Zawieszenie M502N wykorzystuje komponenty od KYB, a hamulce to produkty hiszpańskiej marki J.Juan wchodzącej w skład grupy Brembo. Na pokładzie jest również ABS dostarczony przez firmę Bosch.

Keeway MBP M502N
Keeway MBP M502N

Hiszpański importer przyjmuje zamówienia na motocykl Keeway M502N w cenie 5 990 euro, co w przeliczeniu daje około 28 tys. złotych. W tym samym segmencie występują konkurenci tacy jak Honda CB500F oraz Suzuki SV650, ale są droższe. Być może kilka tysięcy oszczędności przekona klientów w Europie do inwestycji w chińską nowość.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze