Katarzyna Małkowska - II finalistka KLR - wywiad

Przyszła Pani stomatolog, która od dziecka zafascynowana jest motoryzacją i ...tańcem. Jako druga kobieta doceniona przez organizatorów KLR 2011 będzie miała szansę powalczyć w finale. W specjalnym wywiadzie dla Motocainy - Katarzyna Małkowska.

Zawsze uśmiechnięta Kasia Małkowska.
fot. z archiwum zawodniczki

Kasia zacznijmy od początku, skąd u Ciebie zainteresowanie sportem motorowym?

Wyssałam to z mlekiem mamy, która jest instruktorem i prowadzi Ośrodek Szkolenia Kierowców :). A tak na poważnie, to jakieś 10 lat temu zasiadłam przed telewizorem z tatą i zaczęłam oglądać Formułę1. Odkąd w 2006 roku zaczął jeździć nasz rodak, sport ten pochłonął mnie bez reszty. Dzięki mojemu chłopakowi, który pracuje na hali kartingowej WRT w Krakowie, miałam sposobność usiąść w gokarcie. Od tej chwili, poświęcam wolny czas na treningi.

Czy jako kobieta napotkałaś na jakieś szczególne trudności lub może wręcz przeciwnie?

Wręcz przeciwnie, gdy koledzy między innymi Michał Grzyb, Mateusz Lisowski i Karol Basz, zauważyli u mnie potencjał do jazdy to chętnie służą mi pomocą i radami.

A co na to twoja rodzina i znajomi?

Rodzina mnie wspiera i są ze mnie bardzo dumni. Dla dziadka już jestem Robertem Kubicą w wersji żeńskiej (śmiech). Znajomi również mnie wspierają i kibicują jak to było widać w Radomiu. To dla mnie dużo znaczy.

Największym wsparciem jest dla Ciebie...?

Hmmm... myślę, że rodzice i chłopak, który wysoko podnosi mi poprzeczkę.

Kto jeździ lepiej, Ty czy twój partner?

Mój chłopak jest dobrym kierowcą, ale jeśli chodzi o gokarty to uczeń przerósł mistrza.

Jak oceniasz kobiety jako kierowców?

Czas przełamać ten stereotyp, że kobiety nie umieją jeździć. Coraz częściej słychać o kobietach, które zdobywają wysokie osiągnięcia w sporcie motorowym i bardzo im kibicuję. Panie na drodze wykazują mniej agresji niż mężczyźni, przez co jazda ich jest bezpieczniejsza.

Drugą największą pasją Kasi jest taniec.
fot. z archiwum zawodniczki

Czy masz jakąś idolkę - idola w dziedzinie sportów motorowych?

Owszem, jest nim Robert Kubica - on też zaczynał od gokartów :).

Poza sportem motorowym masz jakieś inne zainteresowania?

Oczywiście, że tak. Tańczę od 6 roku życia, chociaż teraz większość czasu spędzam na gokartach. Interesuje mnie również stomatologia i protetyka, z którą wiążę swoją przyszłość.

A jeśli chodzi o plany związane ze sportem motorowym?

Tak naprawdę nie mam konkretnych planów, ponieważ życie samo pisze scenariusze. Oczywiście na dzień dzisiejszy chcę czerpać z życia jak najwięcej i brać udział w rajdach, ale co będzie za miesiąc, rok - nie wiem.

 

Kasia podczas rundy KLR 2011 w Radomiu.
fot. z archiwum zawodniczki

 

Jak oceniasz imprezę KLR?

Jeśli chodzi o Radom to impreza była profesjonalnie przygotowana. Dbałość organizatorów o każdy szczegół przekroczyła moje oczekiwania. Dzięki cennym wskazówkom, których udzieliła mi Klaudia Podkalicka i inni, osiągnęłam niezłe wyniki.

Jak oceniasz pozostałe dziewczyny, które startowały i obecna konkurencję?

Ciężko stwierdzić jak dziewczyny spisują się na torze, bo niestety nie spotkałam się z żadną w półfinale. Jeżeli chodzi o chłopaków to poziom był w miarę wyrównany, choć byli i tacy co się szczególnie wyróżniali. W wyścigu potrzebne są umiejętności, jak również dużo szczęścia.

Czy nie obawiasz się ciężkich warunków podczas pobytu w Rallylandzie? (spanie w namiotach itd.) ?

Absolutnie nie, namioty nie są dla mnie nowością. Bardzo lubię takie klimaty, ale przyznam szczerze, że boję się pająków ;).

Co daje Ci dostanie się do KLR?

Ogromną satysfakcję, że z tylu tysięcy uczestników znalazłam się w szczęśliwej dwudziestce. Myślę, że zdobyte w Rallylandzie  doświadczenie jest bezcenne.

 

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
ania 2011-08-05 09:32
Gratulacje !
0
0
Odpowiedz
Nius 2011-08-05 10:25
gratulacje Kasiul ;* !
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.