Kary za brak polisy OC w 2022 roku. Kierowcy zapłacą dużo więcej niż rok temu

Polisę OC na samochód musi posiadać każdy. To obowiązek, o którym nie można zapomnieć, bo inaczej grożą nam poważne konsekwencje. A w 2022 roku będą one jeszcze większe, zwłaszcza pod względem finansowym...

Brak posiadania polisy OC może zniszczyć życie nie jednej osobie. Wystarczy wyobrazić sobie, że ktoś nie ma wykupionego ubezpieczenia i doprowadza do szkody w zderzeniu z bardzo drogim, luksusowym samochodem. Wtedy takie auto przyjdzie mu spłacać przez długie lata…

Kary dla osób, które zapomną w 2022 roku nawet o jednym dniu kontynuacji polisy będą wyjątkowo dotkliwe. Pod tym względem nie ma taryfy ulgowej. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w 2020 roku z tego powodu „ścigał” blisko 200 tysięcy osób.

1204 złotych kary zapłacą osoby, u których brak OC będzie trwał  3 dni. Jeśli brak OC będzie trwał do 14 dni wtedy kara wyniesie 3010 złotych. Brak polisy OC, który trwa ponad 14 dni będzie kosztował właściciela samochodu 6020 złotych.

Na co przeznaczane są te pieniądze i dlaczego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny tak dba o to, aby nikogo kara nie ominęła? Z tych pieniędzy wypłacane są ubezpieczenia, gdy sprawca wypadku nie został ustalony lub gdy nie miał ubezpieczenia. Sprawcy mimo wszystko i tak będą musieli zwrócić to w regresie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze