Daria Mikólska

Joe Biden 25-26 marca w Warszawie. Będą duże utrudnienia w ruchu

Joe Biden odwiedzi w najbliższych dniach stolicę Polski. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Nadchodzą ciężkie dni dla kierowców w Warszawie. Do Polski przylatuje prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień już od piątku. W sobotę nastąpi totalny paraliż miasta.

Prezydent USA, Joe Biden, przylatuje do Polski w piątek, 25 marca. Wizyta potrwa dwa dni – w sobotę 26 marca prezydent USA opuści Polskę. Głowa państwa przylatuje do naszego kraju tuż po spotkaniu w Brukseli z przywódcami państw NATO, G7 oraz Unii Europejskiej.

Główna część wizyty przypada w sobotę, kiedy Joe Biden spotka się z prezydentem Polski – Andrzejem Dudą.

Zobacz: Prezydent USA zamówił 10 SUV-ów. Ich cena zwala z nóg!

Wszyscy kierowcy w Warszawie muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w te dni. Tym bardziej, że nie zostały udostępnione dokładne plany wizyty oraz godziny, w których będą zamknięte ulice.

Jak zwykle przy okazji wizyty prezydenta USA, takie szczegóły nie są udostępniane ze względów bezpieczeństwa.

Joe Biden w Polsce – jak sprawdzić utrudnienia?

Jedynym sprawdzonym sposobem na sprawdzenie utrudnień związanych z wizytą Joe Bidena będzie monitorowanie serwisów na żywo oraz analizowanie sytuacji w aplikacjach pokazujących natężenie ruchu – dobrym przykładem są Mapy Google.

Joe Biden przyleci samolotem Air Force 1 rejsem z Bruskeli wczesnym, piątkowym wieczorem. Trzeba się liczyć, że droga z lotniska Okęcie do centrum Warszawy będzie wyłączona w godzinach piątkowego szczytu. Dlatego warto od południa omijać ulice Żwirki i Wigury.

Prawdopodobnie Joe Biden uda się do hotelu znajdującego się w ścisłym centrum miasta – prawdopodobnie będzie to Mariott. To oznacza, że okoliczne drogi będą również zamknięte. Warszawski ZTM będzie przekazywać na żywo w piątek i sobotę informacje o objazdach autobusów i wstrzymanym ruchu.

Zobacz: Bestia Trumpa w Warszawie – gdzie można zobaczyć?

W sobotę ruch samochodowy w Warszawie będzie sparaliżowany. Władze miasta polecają unikać tego dnia wizyt w Śródmieściu i okolicy.

Przez cały dzień, ruch będzie wstrzymany na Alejach Jerozolimskich i Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście – Al. Ujazdowskie) oraz na ulicach poprzecznych. Możliwe będą także zmiany w ruchu na Wisłostradzie.

Joe Biden samochód

Najpewniejszym środkiem transportu będzie metro. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do godziny 20 i obejmą ścisłe centrum oraz wszystkie drogi dojazdowe na lotnisko. W tym dniu Joe Biden odleci z Okęcia w podróż powrotną.

Kolejne utrudnienia w niedzielę 27 marca

Po wizycie Joe Bidena w niedzielę na kierowców czekają kolejne utrudnienia. W tym dniu odbywa się 16. Warszawski Półmaraton Pokoju. To pierwszy masowy bieg w stolicy po okresie pandemii i obostrzeń.

Start maratonu zaplanowano na godzinę 9 w niedzielę. Biegacze rozpoczną na ulicy Konwiktorskiej, a następnie pobiegną na Żoliborz, na Pragę, dotrą do Agrykoli i zakończą bieg w Parku Fontann. Najszybsi zawodnicy zakończą około godziny 10.

Od godziny 13 wystartuje bieg na 5 kilometrów. Zawodnicy wystartują ponownie z Konwiktorskiej, a następnie pobiegną Mickiewicza, Krasińskiego i Wisłostradą dotrą do mety w Parku Fontann.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze