Bestia Trumpa w Warszawie – gdzie można zobaczyć?

Wygląda jak typowa limuzyna Cadillaca, ale tak naprawdę powstała na półciężarówce Chevroleta. Waży 8 ton, ma długość prawie 6 metrów, a na pokładzie nie brakuje najmocniejszych zabezpieczeń. Limuzyna prezydenta USA pojawi się za kilka dni w stolicy.

Na pierwszy rzut oka przypomina Cadillaca XTS, ale w rzeczywistości do budowy tego samochodu wykorzystano Chevroleta Kodiak. Wszystko dlatego, że żadna inna konstrukcja nie byłaby w stanie wytrzymać tak potężnej masy wynikającej z pancernego zabezpieczenia.

Według oficjalnych danych istnieją dwa egzemplarze tej limuzyny, ale w rzeczywistości może ich być nawet 12. Wszystkie wyglądają tak samo i zapewniają ten sam poziom ochrony. Rozlokowano je w różnych bazach wojsk amerykańskich, gdyby prezydent USA zapragnął nagle pojawić się w jakimś zakątku świata.

Cadillac One jest zbudowany z blachy o grubości 5 cm, a szyby mają 12,5 cm grubości. Specjalna konstrukcja 5 warstw szkła jest przełożona kuloodpornymi powłokami. Podłoga samochodu jest metalowa i wzmacniana kompozytami takimi jak tytan czy kevlar. Podłoga o grubości 12 cm wytrzyma wybuch bomby.

Olbrzymia limuzyna porusza się na specjalnie zaprojektowanych oponach, które potrafią wytrzymać 8 ton masy, a do tego zapewniają komfort jazdy i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Po przebiciu lub przestrzeleniu muszą umożliwiać dalszą jazdę.

Pod maską pracuje silnik diesla Duramax V8 o pojemności 6,6 litra. Osiągi jednostki opracowanej przez koncern GM nie są znane, ale potężna maszyna rozpędza się do setki w 15 sekund. Średnie zużycie paliwa to ok. 30 l/100 km. Prędkość maksymalna to 100 km/h. 

Auto jest przygotowane na ostrzał z broni maszynowej, a także na wybuch bomby, atak chemiczny lub biologiczny. Pojazd jest szczelny i wyposażony we własny obieg powietrza. Ponadto wyposażono go we własne źródło zasilania, zapas wody pitnej oraz krew dla prezydenta. W kabinie znajdziemy strzelby gładkolufowe, pistolety i wyrzutnie granatów.

Oprócz prezydenta USA zmieści się tam siedem osób. Podstawowy skład takiej maszyny to kierowca, agent służb specjalnych i prezydent. Cadillac One porusza się w kolumnie innych samochodów, a z tyłu jedzie identyczna limuzyna. Nigdy nie wiadomo w której znajduje się prezydent. Pozostałe auta to opancerzone Chevrolety Suburban z agentami Secret Service.

Bestia w Warszawie – gdzie można zobaczyć auto prezydenta Trumpa?

Prezydent Trump wyląduje w Warszawie w środę wieczorem. Z lotniska przejedzie do hotelu ulicami Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskimi. ¨Na trasie przejazdu będzie można podziwiać Bestię i resztę samochodów w kolumnie. Władze Warszawy zapowiedziały, że nie będą zamykać ulic na czas przejazdu.

W czwartek zostaną zamknięte ulice w rejonie Starego Miasta, m.in. Miodowa, Długa, Podwale i Senatorska. W niektórych rejonach Starówki będzie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Trzeba będzie się liczyć z zakazem ruchu dla pieszych. Niedostępny będzie też pl. Zamkowy. Specjalnie wygrodzone zostaną obszary w rejonie pl. Krasińskich oraz zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater, Belwederskiej, Spacerowej, pl. Trzech Krzyży. W tych strefach obowiązują też zakazy parkowania. Samochodów nie będzie można zostawiać przy Marszałkowskiej, Królewskiej, Andersa, Wisłostradzie, Al. Jerozolimskich i od Dworca Powiśle aż po pl. Zawiszy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze