Karolina Chojnacka

Prezydent USA zamówił 10 SUV-ów. Ich cena zwala z nóg!

Chevrolet Suburban między 1952 a 2019 rokiem pojawił się w ponad 1750 produkcjach filmowych, serialach i programach rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Czy to kariera filmowa wpłynęła na jego popularność wśród służb mundurowych?

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, zamówił dziesięć specjalnych Chevroletów Suburbanów, które zostaną zbudowane dla Departamentu Stanu. Koszt całego zamówienia to 37 milionów dolarów, czyli około 141 milionów złotych!

Chevrolet Suburban
Chevrolet Suburban, fot. materiały prasowe / Chevrolet

Z zewnątrz samochody będą wyglądać jak zwykłe Chevrolety Suburbany, czyli gigantyczne, zapewne czarne, SUV-y. Niezmienione pozostaną także hamulce i silniki, ale rama i zawieszenie zostaną przeprojektowane i wzmocnione. Eksperci przewidują, że samochody mają służyć do ewakuacji amerykańskich dyplomatów z niebezpiecznych miejsc, jak kraje Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej.

Chevrolet Suburban
Chevrolet Suburban, fot. materiały prasowe / Chevrolet

Zakup dziesięciu Chevroletów za 37 milionów dolarów to dość ciekawa decyzja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Joe Biden bardzo mocno stawia na elektryfikację prezydenckiej floty. Być może prezydent nie chce ryzykować, że w trakcie ewakuacji dyplomatów (jeśli w ogóle kiedykolwiek dojdzie do takiej sytuacji) nagle wyczerpie się prąd. Jak widać w wyjątkowych sytuacjach można zanieczyszczać atmosferę tonami CO2 z ośmiocylindrowych silników.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze