Joanna Miller ósma w Mistrzostwach Świata

W Mistrzostwach Świata Kobiet w motocrossie, których ostatnia eliminacja została rozegrana w miniony weekend we Francji, w miejscowości Lacapelle Marival, Joanna Miller uzyskała 8 lokatę w klasyfikacji generalnej zawodów.

Joanna Miller jest obecnie najlepszą Polką startującą w zawodach motocrossowych.
fot. materiały prasowe zawodniczki

Asia w pierwszym wyścigu przejechała linię mety ósma, a w drugim była siódma. Zawody wygrała Chiara Fontanesi (o której pisałyśmy wcześniej tutaj) przed Stephi Laier. Dzięki wspaniałej jeździe we Francji i niesamowitej determinacji Joasi, nasza zawodniczka awansowała z 10 pozycji na 8. w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

O Joannie jako o przyszłej Juttcie Kleinschmidt pisałyśmy wcześniej tutaj.

To naprawdę świetny wynik, ponieważ Polka mierzy się z najlepszymi kobietami tej dyscypliny, które startują od lat (większość z nich jest starsza) w przeróżnych zawodach motocrossowych. W podobnym wieku do Joasi jest młodziutka Chiara, która równie szybko jak Polka pnie się po szczeblach zawodniczej kariery. Warto dodać, że Miller cały czas (oczywiście poza wakacjami) uczy się w liceum sportowym, godząć szkolę, ze startami w zawodach.

Joanna zaczynała sezon na motocyklu dwusuwowym, a potem przesiadła się na dojrzalszego 4-suwa. Taka zmiana w połowie sezonu wymagała odwagi – zwykle trudno jest się przestawić na inną pracę jednostki w jednośladzie motocrossowym. Mimo to, Joasia bardzo szybko zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki.

Rok 2011 to pierwszy sezon Joanny Miller w Mistrzostwach Świata Kobiet i jako debiutantka osiągnęła bardzo dobry rezultat; Polka startowała także w Mistrzostwach Holandii. Zawodniczka wygrała w tym roku klasyfikację  Polskiego Pucharu Kobiet, wyprzedzając 15 rywalek. Pozostaje nam trzymać kciuki, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Wywiad z Joanną Miller przeczytasz tutaj.
Joanna jest wspierana przez producenta odzieży na motocross i FMX Eat My Dirt
fot. materiały prasowe zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze