motocaina.pl logo

X-cross Puchar Polski Kobiet zakończony!

04 sierpnia 2011
Początkowo Puchar Polski Kobiet w Motocrossie był traktowany sceptycznie, lecz dzięki pasji kilkunastu dziewczyn okazało się, że taki cykl jest potrzebny. Zmagania cieszyły się dużym powodzeniem i wszystko na to wskazuje, że w przyszłym roku na starcie pierwszej rundy pojawi się jeszcze więcej kobiet. Tym samym X-cross Puchar Polski Kobiet 2011 przeszedł do historii.
fot. X-Cross

Na torze w Człuchowie dziewczyny wystartowały po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku. Po roku zmagań pojawiły się ponownie w tej miejscowości, aby ostatni raz wystartować w tym sezonie podczas mistrzostw polski w motocrossie. Pogoda jak na ostatnią rundę zawodów była idealna świeciło słońce, a temperatura wahała się w wysokości 20 stopni.

Na starcie stanęło 14 zawodniczek, które do zmagań motocrossowych miały przygotowany perfekcyjnie tor. Z tego tytułu należą się gratulacje organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania.

Niestety z powodu kontuzji nie wystartowała Zofia Radziwiłowicz, a wiele osób liczyło na jej start, gdyż miała duże szanse, aby zająć wysokie miejsce. Joanna Miller okazała się bez konkurencyjna, nawet utalentowana 13 letnia Rosjanka - Valeria Liapina nie była wstanie zagrozić zwycięstwu naszej rodaczki. Wszystkie dziewczyny jeździły agresywnie, starając się zaprezentować jak najlepiej. Bardzo dobrą formę zaprezentowały Żaneta Zacharewicz z teamu KM Cisy Nowogard oraz Wiktoria Horodyńska z Enduro Team Kielce.

Na metę z najlepszym czasem dojechała Joanna Miller reprezentująca Człuchowski Klub Motorowy, a zaraz za nią pojawiły się Valerina Liapina oraz Żaneta Zacharewicz. Gdzie czekała na nie grupa ponad tysiąca kibiców.

Patrząc, jakie postępy poczyniły zawodniczki w ciągu tego roku należy stwierdzić, że X-Cross Puchar Polski Kobiet to cykl zawodów, z którego zostanie wyłowiony jeszcze nie jeden talent. Joanna Miller jest tego najlepszym dowodem, że w naszym kraju są zawodniczki, które z pewnością jeszcze nieraz zaskoczą kibiców motocrossu na całym świecie.

 

fot. X-Cross

Ostateczna klasyfikacja X-cross Pucharu Polski Kobiet:

1. Joanna Miller - Człuchowski Klub Motorowy

2. Żaneta Zacharewicz - KM Cisy Nowogard

3. Wiktoria Horodyńska - Enduro Team Kielce

4. Sylwia Siebielec - Motoklub Olsztyn

5. Monika Kaniewska - KM TNT Motocross

6. Saleksandra Szymuś - KM Cross Lublin

7. Monika Jaworska - Automobilklub Wielkopolski

8. Alicja Brudniak - niezrzeszona

9. Katarzyna Kula - KM TNT Motocross

10. Katarzyna Śron - Ostrowski Klub Motorowy

11.Zofia Radziwiłowicz - AMK Drwęca Ostróda

12. Katarzyna Więckowska - KM Cross Lublin

13. Sandra Śron - Ostrowski Klub Motorowy

14. Kaja Kamińska - KM Cross Lublin

15. Anna Pabin - KM TNT Motocross

16. Kinga Gajewska - MX Chotomów

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje