Włoszka zadziwia świat motocrossu!

Kiara Fontanesi wygrała zawody w Finlandii, przełamując dominację liderek zmagań motocrossowych.  

Kiara wygrywa!
fot. materiały prasowe zawodniczki

Młodziutka Kiara jest pierwszą włoską zawodniczką WMX, która wygrała imprezę z cyklu Kobiecych Motocrossowych Mistrzostw Świata w Finlandii, dołączając tym samym do liderek rankingu walczących w klasyfikacji generalnej.

Motocyklistki ścigały się na torze Vantaa-Speedway.  Waleczna Włoszka zaskarbiła sobie serca fińskich kibiców, gdy najpierw pokonała Niemkę, Larissę Papenmeier, a następnie pokonując w zaciętym starciu na ostatnim okrążeniu liderkę wyścigu – Steffi Laier – której zabrakło energii do walki na ostatnich metrach. Papenmeier jechała asekuracyjnie, przez co na mecie zjawiła się dopiero jako trzecia.

– Pierwsze okrążenia były trudne, bo miałam zły start, a potem wywróciłam motocykl, więc zajęło mi trochę czasu, aby dostosować tempo. Starałam się przede wszystkim skupić na czerpaniu przyjemności z jazdy, gdyż lubię ten tor i samą jazdę po piachu, więc na samym końcu zdałam sobie sprawę, że mogę wygrać i wyprzedzić wszystkie zawodniczki. Chociaż jestem przyzwyczajona do ciepłej pogody, to nie było łatwo jechać w końcówce – podsumowuje Kiara.

Jeśli Kiara będzie dalej tak ambitnie walczyć w tym sezonie to może sprawić nie lada niespodziankę w mistrzostwach. Przypominamy, że nasza rodaczka – Joanna Miller – w chwili obecnej zamyka pierwszą dziesiątkę rankingu.

Klasyfikacja generalna WMX:

1. Stephanie Laier (GER, KTM) 119 points

2. Chiara Fontanesi (ITA, Yamaha) 110 p.

3. Larissa Papenmeier (GER, KTM) 102 p.

4. Francesca Nocera (ITA, KTM) 76 p.

5. Marielle De Mol (NED, TM) 73 p.

6. Britt van der Wekken (NED, Honda) 72 p.

7. Sara Pettersson (SWE, KTM) 69 p.

8. Anne Borchers (GER, Suzuki) 59 p.

9. Marianne Veenstra (NED, Suzuki) 55 p.

10. Joanna Miller (POL, KTM) 44 p.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze