Ewa Kania

Jest decyzja w sprawie nowego odcinka autostrady A2. Wiemy, gdzie powstanie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała zezwolenie na wybudowanie kolejnego odcinka autostrady A2. Poprowadzony będzie on od węzła Siedlce Południe, aż do rejonów miejscowości Malinowiec.

Spis treści

Budowa nowego odcinka autostrady A2

Jak poinformowała GDDKiA, etap projektowania jest już zakończony i czas na realizację robót w terenie. Do wybudowania jest 19 km autostrady dwujezdniowej, z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu.

Nowy odcinek autostrady A2 będzie poprowadzony od węzła Siedlce Południe (Swoboda) i zakończy się w rejonie miejscowości Malinowiec. Wybudowany zostanie także węzeł Siedlce Wschód (Borki).

Rozbudowa autostrady A2 na wschód od Warszawy

Realizację przedłużenia autostrady od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego w kierunku granicy z Białorusią podzielono na kilka krótszych odcinków. W realizacji jest obecnie 101 km trasy do węzła Biała Podlaska, natomiast odcinek do granicy państwa, jest dopiero projektowany

Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki-Siedlce

Na tym docinku, mającym długość 37,5 km, trwają prace w ramach trzech zadań budowlanych:

  • Kałuszyn-Groszki – budowane są nasypy, rozpoczęto realizacje warstw konstrukcyjnych nawierzchni. W zakresie budowy obiektów inżynierskich betonowane są podpory i ustroje nośne, realizowane najazdy na obiekty. Budowana jest kanalizacja deszczowa, odwodnienie, fundamenty pod ekrany akustyczne. W toku jest budowa zasilania systemu zarządzania ruchem. Zaawansowanie robót ok. 33 proc. Planowany termin zakończenia to jesień 2023 roku.
  • Groszki-Siedlce Zachód (Gręzów) – budowane są nasypy i realizowane wykopy. W zakresie budowy obiektów betonowane są fundamenty i podpory. Trwa budowa kanalizacji deszczowej, przebudowywane są wodociągi, usuwane kolizje elektroenergetyczne. Zaawansowanie robót ok. 3,5 proc. Planowany termin zakończenia to wakacje 2024 roku.
  • Siedlce Zachód (Gręzów)-Siedlce Południe (Swoboda) – budowane są nasypy i rozpoczęto realizacje warstw konstrukcyjnych nawierzchni. W zakresie budowy obiektów betonowane są podpory i ustroje nośne, realizowane najazdy na obiekty, zbrojenie, ściany oporowe, układana jest konstrukcji stalowa. Trwa budowa kanalizacji deszczowej. Zaawansowanie robót ok. 46,6 proc. Planowany termin zakończenia to jesień 2023 roku.

Budowa autostrady A2 Siedlce-Biała Podlaska

Fragment autostrady A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej ma 63,5 km. Obecnie budowane są nasypy, realizowane wykopy. Na obiektach trwa zbrojenie, betonowanie, montaż murów oporowych, wykonywana jest izolacja. Ponadto trwa budowa kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych. Zaawansowanie robót przekroczyło 35 proc.. Zgodnie z zawartymi umowami zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 r.

Autostrada A2 do granicy z Białorusią

Na odcinek A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa z Białorusią (Kukuryki), o długości 32 km, GDDKiA podpisała umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizacje robót w terenie we wrześniu 2021 r. W styczniu 2022 r wnioski o zgodę na rozpoczęcie inwestycji wpłynęły do wojewody. Nadal pozostaje kwestia znalezienia finansowania oraz wykonawcy odcinka.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze