
Jessica Alba została ambasadorką projektu „for Tomorrow”. Pomysłodawcami są Hyundai i UNDP
„for Tomorrow” ma na celu zachęcenie lokalnych innowatorów do działania i proponowania innowacji dla zrównoważonej przyszłości w swoich regionach.
Po sześciu miesiącach od startu projektu Hyundai i UNDP opublikowały film przedstawiający trzy takie rozwiązania, zgłoszone przez lokalnych innowatorów z różnych stron świata. Film z narracją ambasadorki projektu „for Tommorow” Jessiki Alby, zapowiada drugą fazę projektu „Zrównoważone miasta i społeczności”. Innowatorzy otrzymają wsparcie ekspertów począwszy od maja.

Wiele osób budzi się każdego ranka, chcąc przyczynić się do pozytywnych zmian i zastanawia się, jak to zrobić. Film opowiada o wybranych członkach społeczności „for Tommorow”, którzy dążą do podejmowania wyzwań i proponowania rozwiązań, by poprawiać życie w swoich społecznościach i poza nimi. – Jessica Alba Ambasador Projektu „for Tommorow”
Film opowiada trzy inspirujące historie osób, które starają się wprowadzić pozytywne zmiany i poprawić jakość życia swoich społeczności w zrównoważony sposób.
Nigeria: Latarnie solarne Onah Angeli Amaki
Wykorzystując swoje doświadczenie z dziedziny elektrotechniki, pani Onah Angela Amaka zbudowała dla swojej społeczności latarnie zasilane energią słoneczną. Życie w mieście pani Amaki zwalniało po zmroku z powodu braku oświetlenia. Jej przyjazne dla środowiska latarnie słoneczne wywarły pozytywny wpływ społeczno-ekonomiczny, poprawiając zdrowie i bezpieczeństwo ludzi, umożliwiając dzieciom dłuższe czytanie, a także tworząc możliwości biznesowe i pokazując ludziom korzyści płynące z technologii energii słonecznej.
Nepal: Green Energy Mobility Soniki Manandhar i Tiffany Tong
Elektryczne autobusy w Katmandu w Nepalu, znane jako Safa Tempo, od ćwierć wieku są kierowane przez kobiety. Kobiety wciąż stoją tam jednak przed wyzwaniem związanym z otrzymaniem wsparcia finansowego, by móc oferować usługi transportowych w branży zdominowanej przez mężczyzn. Panie Manandhar i Tong stworzyły Green Energy Mobility (GEM), produkt, który zwrócił uwagę Accelerator Lab w Nepalu. Ma on ułatwić kobietom możliwość finansowania usług transportowych pojazdami elektrycznymi w sektorze publicznym, jako jakościowej alternatywy do korzystania z prywatnych samochodów.
Wielka Brytania: Prawdziwy Lód Ciana Sherwina
Wraz z topnieniem gór lodowych, wzrasta poziom mórz. Spowoduje to, że niektóre społeczności w Walii w przeciągu najbliższych 50 lat będą musiały wyprowadzić ze swojego obecnego miejsca zamieszkania. Aby walczyć ze skutkami zmian klimatycznych, Cian Sherwin i jego zespół opracowali i przetestowali koncepcyjne prototypy maszyn do ponownego oblodzenia w celu uzupełnienia lodu arktycznego. Technologia została opracowana we współpracy z Bangor University, a maszyny będą wykorzystywane przez rdzennych mieszkańców regionów Arktyki.
Hyundai Motor i UNDP ogłosiły, że od czasu uruchomienia inicjatywy otrzymały wiele innych, nie ukazanych w filmie zgłoszeń z 30 różnych krajów.
Najnowsze
-
XPENG w Polsce: poznaj kolejną chińską markę, która chce podbić Polskę i Europę
Chińskie marki samochodowe? Brzmi znajomo, prawda? Ale XPENG to coś więcej niż tylko kolejny gracz z Dalekiego Wschodu, który chce podbić europejskie rynki. To marka stawiająca na trzy filary, które mogą przekonać nawet najbardziej sceptycznych polskich kierowców. -
Czy Twój samochód niszczy planetę? Szokująca prawda o emisjach CO2 i codziennych wyborach
-
Motocykl w firmie: jak legalnie odliczyć VAT i koszty? Sprawdź, co mówią przepisy!
-
Wąskie gardło na S1! Dlaczego Ministerstwo Infrastruktury rezygnuje z trzeciego pasa?
-
Chcesz mieć nowego Seata Ibizę? Ta cena w Polsce może cię pozytywnie zaskoczyć