Jeremy Clarkson atakuje Nikitę Mazepina: „Ty p********* d*****”

Słowa Nikity Mazpina o „sporcie bez polityki” wyjątkowo nie spodobały się brytyjskiemu dziennikarzowi. Jeremy Clarkson w dość wulgarny sposób skomentował wypowiedź Rosjanina na Twitterze.

Amerykański zespół Haas F1 Team jest sponsorowany przez koncern Uralkali – potentata na rynku nawozów. Nie jest przypadkiem, że jednym z kierowców zespołu jest syn prezesa wspomnianego koncernu, Dmitrija Mazepina, rosyjskiego oligarchy powiązanego z Władimirem Putinem – Nikita Mazepin.

Miejsce Nikity Mazepina w tegorocznej stawce Formuły 1 jest zagrożone. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę zespół Haas zdecydował się na usunięcie logotypów Uralkali. Jest mało prawdopodobne, by bez finansowego wsparcia rosyjskiej firmy, 22-latek mógł dalej ścigać się w F1.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, władze Formuły 1 zdecydowały się odwołać tegoroczne Grand Prix Rosji. Jeszcze przed podjęciem tej decyzji przez władze serii, Nikita Mazepin stwierdził, że ma nadzieję, że dojdzie do wyścigu w jego kraju dodając, że „zawsze był zwolennikiem sportu bez polityki”.

Słowa Nikity Mazpina o „sporcie bez polityki” wyjątkowo nie spodobały się brytyjskiemu dziennikarzowi. Jeremy Clarkson w dość wulgarny sposób skomentował wypowiedź Rosjanina na Twitterze:

Nikita Mazepin. Ty p********* d*****. Ścigaj się na własną rękę w Rosji. I tak byś dalej przegrywał.

Po zakończeniu przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie, Nikita Mazepin napisał do swoich fanów i obserwujących na Twitterze:

To trudny czas i nie mam kontroli nad wieloma rzeczami, o których się mówi i robi. Chcę się skupić nad tym, co mogę kontrolować. Ciężko pracuję i robię wszystko, co w mojej mocy dla mojego zespołu Haas F1. Moje najgłębsze podziękowania za zrozumienie i wsparcie.

Komentarze:

zdenek - 1 marca 2022

Ty głupi, ruski ignorancie! Już w starożytnej Grecji był zwyczaj, że prowadzący wojnę są wykluczeni ze zmagań sportowych. Wbij to sobie do zakutego kacapskiego łba.

Odpowiedz

np. Jan Kowalski - 1 marca 2022

fatalne tłumaczenie, pozdrawiam!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze