Formuła 1 odwołuje Grand Prix Rosji!

Władze Formuły 1 podjęła decyzję, o odwołaniu Grand Prix Rosji. Wyścig w Soczi nie odbędzie się w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Atak Rosji na Ukrainę ma nie tylko konsekwencje polityczne czy gospodarcze, ale też sportowe… Chociaż w obliczu wojny sportowa rywalizacja schodzi na dalszy plan, pojawiły się pytania na temat dużych imprez, które w nadchodzących miesiącach miały się odbyć w Rosji.

Jedną z takich imprez jest Grand Prix Rosji. W czwartek Formuła 1 wydała krótki komunikat, w którym poinformowała, że dokładnie przygląda się eskalacji konfliktu pomiędzy Ukrainą i Rosją. Wieczorem zostały przeprowadzone rozmowy kryzysowe z szefami zespołów oraz FIA ,w trakcie których podjęto decyzję w sprawie ścigania w Soczi.

W oświadczeniu wydanym w piątek po południu władze Formuły 1 poinformowały, że podjęto decyzję o odwołaniu Grand Prix Rosji. Wyścig w Soczi nie odbędzie się w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Mistrzostwa Świata Formuły 1 FIA odwiedzają kraje na całym świecie z pozytywną wizją jednoczenia ludzi i zbliżania narodów. Ze smutkiem i szokiem obserwujemy wydarzenia na Ukrainie i mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie obecnej sytuacji.

W czwartek wieczorem Formuła 1, FIA i zespoły przedyskutowały stanowisko naszego sportu i doszły do wniosku, uwzględniając opinię wszystkich zainteresowanych stron, że w obecnych okolicznościach Grand Prix Rosji nie może się odbyć.

W czwartek czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel podkreślił, że zbojkotowałby Grand Prix Rosji, gdyby F1 zdecydowała się na organizację wyścigu w Soczi. Obrońca tytułu, Max Verstappen, stwierdził, że źle byłoby ścigać się w kraju, w którym toczy się wojna.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze