Jeep „Trail Rated” – co oznacza ten certyfikat?

Jeep „Trail Rated” – co oznacza ten certyfikat?

06 kwietnia 2020
Trail Rated to coś więcej niż tylko znaczek, to rozpoznawalna metodologia i gwarancja. W jakich kategoriach sprawdzane są zatem możliwości off-roadowe najtrwalszych modeli Jeepa?

Samochody Jeep z oznakowaniem Trail Rated poddawane są serii szczegółowych testów stworzonych specjalnie po to, aby udowodnić doskonałe możliwości off-roadowe na najbardziej wymagających szlakach świata. Proces testowania rozpoczyna się w dziale badawczo-rozwojowym Jeepa, kontynuowany jest w lodowatych temperaturach w północnym Michigan, a kończy się wśród głazów Rubicon Trail – najtrudniejszym terenie testowym na świecie.Znaczek „Trail Rated” potwierdza, że samochód został tak zaprojektowany, aby skutecznie przejść testy w pięciu kategoriach, aby spełnić najwyższy poziom wymagań przewidzianych dla samochodów terenowych.

Przeczytaj: TEST Jeep Renegade 2.0 MJD Trailhawk - gotowy na wyzwania

Obecnie wersja Trailhawk Jeepa Renegade, Compassa, Cherokee i Grand Cherokee, a także wszystkie modele Jeepa Wrangler, dumnie prezentują odznakę Trail Rated.

Nowe modele Jeepa z napędem hybrydowym typu plug-in - Renegade i Compass 4xe, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek - zostały opracowane zgodnie z tą metodologią. W efekcie, już w chwili premiery, zarówno wersja Off-Road serii specjalnej First Edition, jak i wersje Trailhawk obydwu modeli 4xe będą posiadać prestiżowy emblemat Trail Rated.

Sprawdź: Test Jeep Grand Cherokee Trackhawk - potwór wprost z horrorów

Emblemat Trail Rated potwierdza wyniki testów w pięciu kategoriach:

  • Napęd

Samochody Jeep 4x4 z emblematem Trail Rated® wyposażone są w różne układy napędu na cztery koła, zapewniające wystarczającą trakcję i możliwości, aby poradzić sobie w najcięższym terenie na świecie. Trakcja Trail Rated oznacza utrzymanie pod kontrolą ruchu samochodu na śniegu, piasku czy w błocie. Testy przyczepności przeprowadza się w „dzikich terenach”, na śliskich drogach (mokre, zabłocone, ośnieżone) oraz stromych podjazdach.

  • Głębokość brodzenia

Jeepy 4x4 Trail Rated wyposażone są w dodatkowe uszczelnienie układów elektrycznych i nadwozia oraz wysoko umieszczony wlot powietrza.

  • Zwrotność

Jeepy 4x4 oznaczone Trail Rated umożliwiają przejechanie przez ciasne zakręty, uniknięcie sytuacji awaryjnych i uszkodzeń nadwozia dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu oraz zoptymalizowanemu rozstawowi osi, które pozwalają na precyzyjne i pewne prowadzenie w każdych warunkach. Im mniejszy promień skrętu, tym większy potencjał samochodu do pokonywania ciasnych luk.

Warto przeczytać: Test Jeep Wrangler Rubicon V6 3.6 284 KM 4x4 - wszędołaz

  • Artykulacja zawieszenia

Utrzymanie kół na powierzchni drogi pozwala na ciągłą jazdę. Gdy jedno lub więcej z nich unosi się, elastyczne zawieszenie pozwala na dłuższe utrzymanie kontaktu pozostałych kół z nawierzchnią, zapewniając za każdym razem maksymalną możliwą przyczepność.

  • Prześwit

Jeepy 4x4 są testowane pod kątem możliwości pokonywania przeszkód na podstawie kryteriów takich jak: prześwit, kąt natarcia, kąt rampowy i kąt zejścia, aby zagwarantować możliwość pokonywania kłód, skał i nierównego terenu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!