Jechała pod prąd na rondzie. A później nie było lepiej

Pozytywne jest to, że kierująca najwyraźniej zrozumiała swój błąd. Ale nie miała pomysłu, jak problem można rozwiązać.

Kierowca auta z kamerą mocno się zdziwił, kiedy spotkał na rondzie kobietę, która jechała pod prąd. Wyraził zresztą swoje zaskoczenie werbalnie, więc lepiej przyciszcie głośniki.

Egzaminatorka nie wiedziała, jak się jeździ po rondzie. Wyjaśnić musiał jej to sąd

Kierująca zorientowała się chyba jaki błąd popełniła i zaczęła cofać, szukając rozwiązania z tej sytuacji. Na jej szczęście ruch był niewielki i po przejechaniu kilkunastu metrów tyłem, zdecydowała się na opuszczenie ronda jednym ze zjazdów. Szkoda tylko, że znowu pojechała pod prąd…

Przeczytaj też:
Jazda po rondzie – co z kierunkowskazem?

Kierunkowskaz na rondzie – kiedy używać i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

Najnowsze

Kierowca z 3 promilami uciekał lepiej, niż niejeden na trzeźwo!

Zwykle promil alkoholu wystarczy, żeby zdradzić pijanego kierowcę. Takie osoby jadą niepewnie i zachowawczo, próbując utrzymać się na swoim pasie ruchu. Tu jednak mamy do czynienia z prawdziwym „mistrzem kierownicy”.

Policja zainteresowała się kierowcą Audi, kiedy ten wyprzedził inne auto na przejściu dla pieszych. Wydali mu sygnał do zatrzymania się, ale ten wcisnął mocno gaz i zaczął uciekać. Jechał bardzo niebezpiecznie, wyprzedzając na czołówkę, na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

Widząc, że radiowóz cały czas jedzie tuż za nim, skręcił w leśną drogę. Uciekał nią około 40 sekund (policyjne wideo jest w tym miejscu ucięte), aż do momentu, w którym dalsza jazda była niemożliwa. Rzucił się do ucieczki na piechotę, ale policjanci szybko go złapali.

Przeczytaj też: Tesla usuwa dodatki ze swoich używanych aut i każe za nie płacić drugi raz?

Kierowca Audi próbował uniknąć kontroli ponieważ był pijany. Ale aż trudno uwierzyć, że był w stanie tak dobrze panować nad samochodem mając niemal 3 promile alkoholu! Teraz czekają go poważne konsekwencje, ponieważ sama ucieczka przed policją to przestępstwo zagrożone karą 5 lat więzienia. Do tego dochodzi jazda na podwójnym gazie i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Z ostatniej chwiliW Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

Najnowsze

W Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zajeżdżanie innym kierowcom drogi i utrudnianie ruchu to nie tylko polski sport - podobne zachowania można zauważyć też na zachodzie. Ale ten samozwańczy szeryf chyba pójdzie po tym zdarzeniu na „emeryturę”.

Niedawno opisywaliśmy przypadek kierowcy, który w zabawę w szeryfa drogowego zaangażował chyba całą podróżującą z nim rodzinę. Zakładamy bowiem, że zwrócili oni uwagę, że ich samochód skacze między pasami i zmusza do hamowania tiry.

Tym razem sytuacja miała miejsce w Holandii, a ciężarówka wyprzedzająca drugą, wykonała manewr nad wyraz szybko i sprawnie. Ale szeryf był już na miejscu i zaczął swoją „interwencję” polegającą na zajeżdżaniu drogi i hamowaniu.

Przeczytaj też: Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5
oraz TOP 10 filmów motoryzacyjnych na Netflixie

Powiecie – nudy. Zaufajcie nam jednak – do czasu. Dokładnie do momentu, w którym szeryf przecenił skuteczność hamulców jadącej za nim ciężarówki.

Zobacz też:
Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

Kobiety vs mężczyźni za kierownicą: czy pasja do motoryzacji ma płeć? Ocenia psycholog transportu

Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii – co na to prawo?

Najnowsze

Obowiązek rejestracji samochodu będzie wydłużony z 30 do 180 dni?

Epidemia koronawirusa w poważny sposób zaburzyła życie większości osób i spowodowała wiele problemów natury formalnej. Co na przykład, kiedy kupiliśmy sprowadzony samochód i nie możemy go teraz zarejestrować, ale musimy to zrobić, żeby uniknąć kary?

Pisaliśmy o tym niedawno i wiele wskazuje na to, że w obecnej sytuacji nie grozi nam 1000 zł kary, jeśli nie zarejestrujemy samochodu w ciągu wymaganych 30 dni (po szczegóły zapraszamy tutaj). Problem osób, które kupiły bądź sprzedały auto, dostrzegł też rząd i chce się z nim rozprawić w sposób niepozostawiający żadnych wątpliwości.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W projekcie jednej z ustaw wchodzącej w skład tarczy antykryzysowej, pojawił się zapis, zgodnie z którym, będziemy mieli aż 180 dni na zarejestrowanie samochodu (sprowadzonego z terenu Unii Europejskiej), albo zgłoszenie staroście kupna lub sprzedaży pojazdu (w przypadku samochodu już zarejestrowanego w Polsce). W uzasadnieniu zmian pojawia się między innymi obawa, że osoby stojące w kolejkach mogłyby zarazić koronawirusem siebie oraz pracowników urzędu. Warto też dodać, że z tego właśnie powodu część urzędów od pewnego czasu nie pracuje.

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Opisywana zmiana jeszcze nie weszła w życie, ale już teraz nie ma co ryzykować i jeśli problem was dotyczy, to lepiej poczekajcie z rejestracją samochodu do zakończenia epidemii.

Zobacz też:
Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

Kobiety vs mężczyźni za kierownicą: czy pasja do motoryzacji ma płeć? Ocenia psycholog transportu

Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii – co na to prawo?
 

Najnowsze

Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Chętnych na stare (nie tylko klasyczne), świetnie zachowane samochody nie brakuje. Szczególnie kiedy mówimy o niemieckich markach premium. A co powiecie na fabrycznie nową, 23-letnią serię 7?

Historia tego egzemplarza jest dość zagadkowa, chociaż nie ma tu raczej mowy o oszustwie. Otóż w 1997 roku pewna pani, rocznik 1927, kupiła w salonie nowiutkie BMW 740i. Albo kupił je ktoś inny, ale na nią samochód został zarejestrowany. Od momentu opuszczenia dilera, auto przejechało 255 km, a obecnie znajduje się… w Gogolinie Śląskim. Bardzo jesteśmy ciekawi co sprawiło, że nowa limuzyna BMW tam trafiła i stała nieużywana przez 23 lata.

Samochód jest bardzo przyjemnie skonfigurowany – zielony metallic z beżowym wnętrzem i drewnianymi wstawkami. Pod maską pracuje V8 4,4 l o mocy 286 KM, sparowane z 5-biegową skrzynią automatyczną. Auto przyspiesza do 100 km/h w 7 s i może jechać 250 km/h.

Odnaleziono 11 fabrycznie nowych, 25-letnich BMW

Wyposażenie opisywanego 740i nie jest kompletne, ale możemy liczyć na automatyczną klimatyzację, podgrzewane i elektrycznie sterowane fotele, a także… magnetofon. Zabrakło na przykład nawigacji satelitarnej, która do niczego by się dzisiaj nie nadawała, ale E38 było pierwszym europejskim samochodem oferującym taki dodatek, więc byłby on ciekawy z kolekcjonerskiego punktu widzenia.

Według zapewnień sprzedawcy samochód jest w idealnym, fabrycznym stanie. Przez cały czas był przechowywany w kapsule powietrznej z mechaniczną cyrkulacją powietrza, więc 23 lata stania nie powinny być zauważalne. Świetną kondycję potwierdzają zdjęcia, tak idealnie czystej komory silnika, jak i świeżutkiego wnętrza (ta lekko marszcząca się na fotelach skóra!).

Nowe BMW 740i E38 jest wystawione na sprzedaż na niemieckim portalu ebay i w chwili pisania artykułu licytowały go 184 osoby, a cena wynosiła 133 250 euro. Jeśli was to nie odstrasza, to możecie zapoznać się z tą ofertą tutaj.

Zobacz też:
Zobaczcie przejazd opustoszałymi ulicami Nowego Yorku
Blokowanie tirów na autostradzie – zabawa dla całej rodziny?
Kobieta „kradnie” kabel ładującej się Tesli
Zawracał w korytarzu życia i zajechał drogę wozowi strażackiemu
Dwaj 14-latkowie uciekali autem przed policją!

Nasze raporty o koronawirusie:
Koronawirus w samochodzie. Jak porządnie zdezynfekować wnętrze?
Przez koronawirusa pracę w Polsce może stracić nawet 1,3 mln osób! Także w motoryzacji
Amerykańskie firmy przestawiają się z produkcji samochodów na… respiratory
Drogi opustoszały, a w polskich miastach nadal jest smog! Czyżby aktywiści nie mieli racji?
Koronawirus coraz bardziej uderza w przemysł motoryzacyjny – którym markom grozi bankructwo?
Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Najnowsze