Jechał prosto i nagle kompletnie roztrzaskał samochód. Jak do tego doszło?

Jechał prosto i nagle kompletnie roztrzaskał samochód. Jak do tego doszło?

06 października 2020
1
1
Jak dochodzi do wypadków i kolizji? Za duża prędkość na zakręcie? Wyprzedzanie na czołówkę z innym autem? Ignorowanie znaków? Czasami wystarczy jechać prosto przed siebie.

Wypadek na nagraniu jest naprawdę spektakularny. Kierowca Peugeota wpada w poślizg, sunąc uderza w bariery energochłonne przodem, co wybija auto w powietrze, które obraca się, upada na bok i uderza w czerwone Clio. Na szczęście niegroźnie.

Kontrowersyjna sytuacja - kto byłby winny w przypadku kolizji?

Jak doszło do tego zdarzenia? Byłoby łatwiej, gdyby autor pokazał co działo się chociaż dwie sekundy wcześniej. Nagranie zaczyna się od Peugeota sunącego bokiem w lewą stronę, co sugeruje że już wtedy auto straciło przyczepność. Łuk drogi w połączeniu z mokrą nawierzchnią, prędkością i prawdopodobnie oponami w średnim stanie, zrobiły swoje. Auto uderzyło w lewy krawężnik i odbiło się od niego, co spowodowało opisany powyżej ciąg zdarzeń.

Bardzo bolesny wypadek na skuterze. Jak on to zrobił?

Prawdopodobnie nikomu na szczęście nic się nie stało i pasażerowie z Peugeota wysiedli, chociaż nadal leżał on na boku i nie było to łatwe. A zwróciliście uwagę na kierowcę Peugeota 3008/5008 (z nagrania trudno się domyślić który to, bo są do siebie łudząco podobne)? Przejechał koło obu aut, które brały udział w kolizji, i pojechał dalej.

Komentarze

iza
07 października 2020 11:23
czerwony miał pecha. Zamiast hamować powinien przyspieszyć?