Jechał kombajnem po autostradzie. Teraz stanie przed sądem!

Podobno wielu polskim kierowcom nadal obce są zasady jeżdżenia po autostradach. Z pewnością były one obce temu kierującemu kombajnem.

Informacja o kombajnie poruszającym się autostradą A1 dotarła do dyżurnego policji od postronnych kierowców. Na miejsce został wysłany patrol autostradowego komisariatu z Gliwic i rzeczywiście po kilku minutach policjanci trafili na kombajn, który poruszał się poboczem, ale z racji swoich rozmiarów, zajmował także połowę prawego pasa.

Policjant cudem uniknął śmierci. Samochód omal nie rozjechał go na autostradzie!

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego, który był zaskoczony interwencją. Powiedział policjantom, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jazda tego typu pojazdem po autostradzie jest zakazana.

Tak dochodzi do wypadków, czyli typowy obrazek z polskiej autostrady

Cała historia zakończyła się szczęśliwie wyłącznie dzięki czujności wszystkich kierowców, którzy odpowiednio reagowali na zagrożenie i udawało im się bezpiecznie wyprzedzać kombajn. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której jeden z kierujących zareagowałby panicznie i doprowadził do kolizji, która zakończyłaby się karambolem. Dlatego policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali wniosek o ukaranie nieodpowiedzialnego kombajnisty do sądu.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze