Jamie Chadwick wystartuje w Formula Regional Europe! To początek drogi do F1?

17 czerwca 2020
Mistrzyni kobiecej W Series podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team.

Jamie Chadwick wystartuje w drugim sezonie Formula Regional Europe. 22-letnia Brytyjka podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team. Jej partnerami zespołowymi będą Arthur Leclerc, Gianluca Petecof i Oliver Rasmussen.

W Formula Regional Europe, podobnie jak w W Series, zawodnicy ścigają się Tatuusami T-318 z 270-konnym silnikiem Alfy Romeo.

Nowy sezon Formula Regional Europe powinien wystartować 2 sierpnia na Misano World Circuit Marco Simoncelli. Organizatorzy zaplanowali osiem rund zawodów, z trzema wyścigami w trakcie każdej z nich.

Przeczytaj też: Jamie Chadwick oraz Alice Powell przetestowały samochód Formuły E

Uczestnictwo Jamie Chadwick w tegorocznej Formula Regional Europe oznacza początek współpracy Prema Power Team z Rodin Cars, w ramach której Rodin Cars w pełni wesprze finansowo karierę Jamie w wyścigach. Australijski milioner i założyciel Rodin Cars, David Dicker, jest gotów finansować karierę Chadwick po to, by w końcu zrealizowała swoje marzenie i pojawiła się w Formule 1:

Filozofią Rodin Cars jest tworzenie wyjątkowych samochodów, które wymagają wyjątkowego zespołu. Jamie to wyjątkowy talent wyścigowy. Patrząc na to z długofalowego punktu widzenia, w pełni wspieramy jej podróż, gdy wspina się po szczeblach wyścigowej kariery w kierunku F1.

Po ogłoszeniu kontraktu z Prema Power Team, Chadwick wyznała:

Jestem absolutnie szczęśliwa, że w tym roku mogę połączyć siły z Prema Power Team w Formula Regional Europe. Przy tak niesamowitym kalendarzu, bardzo konkurencyjnej stawce kierowców i oczywiście wsparciu zespołu Prema, naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do ścigania w sierpniu.

Jestem niezwykle wdzięczna Rodin Cars i Davidowi Dickerowi za tę zmieniającą moje życie okazję i ich wsparcie w następnym rozdziale mojej wyścigowej kariery. Tak się cieszę, że mogę razem z nimi rozpocząć tę podróż i mam nadzieję, że możemy wspólnie cieszyć się sukcesem.

Po wygraniu W Series przed Jamie Chadwick otworzył się ogrom możliwości.  Została między innymi zauważona przez Williamsa. Zespół z Grove zaoferował jej pracę w symulatorze F1 i rolę kierowcy rozwojowego.

Przeczytaj też: Jamie Chadwick pozostaje w Williamsie

Ponieważ Chadwick nie posiada superlicencji, na razie może zapomnieć o jeździe w Formule 1 czy nawet testowaniu bolidów. Jednak dzięki wsparciu Rodin Cars znacznie wzrastają jej szanse zdobycia licencji i startów w Formule 1.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!