Jamie Chadwick pozostaje w Williamsie

09 stycznia 2020
Pierwsza mistrzyni W Series Jamie Chadwick pozostanie członkinią akademii zespołu Formuły 1 Williams w sezonie 2020. 21-latka będzie pełnić rolę kierowcy rozwojowego i spędzi jeszcze więcej czasu w symulatorze.

Pomimo młodego wieku, Brytyjka ma już na swoim koncie wiele sukcesów, a w minionym roku jako pierwsza kobieta wygrała słynny wyścig 24h Nürburgring. Chadwick zasłynęła już w sezonie 2015, kiedy to została mistrzynią Brytyjskich Mistrzostw GT.

„Miałam wspaniałą okazję współpracować z zespołem jako kierowca rozwojowy” – powiedziała. „Czas spędzony w symulatorze był bezcenny i cieszyłam się każdą chwilą, integrując się z ekipą. Nie mogę doczekać się dalszej pracy dla Williamsa w tym sezonie”.

Choć nie ogłosiła jeszcze swoich wyścigowych planów, Chadwick będzie prawdopodobnie bronić tytułu W Series i powalczy o kolejną nagrodę pieniężną. Jako jedyna stanie przed taką możliwością, bowiem od tego roku występy w kobiecej serii wyścigowej będą premiowane punktami do superlicencji – zgodnie z regulaminem FIA, w takiej sytuacji mistrzowie są pozbawieni możliwości ponownego uczestnictwa w serii.

W ramach swojej roli w Williamsie, Chadwick pracuje w symulatorze ekipy, doskonaląc swoje umiejętności oraz pomagając w rozwoju i ustawieniu samochodów. Ponadto, Brytyjka spędzi wraz z zespołem kilka weekendów wyścigowych, aby uczyć się pracy w środowisku Formuły 1.

Pełniąca obowiązki szefowej zespołu Claire Williams dodała:

„Cieszę się, że Jamie Chadwick pozostanie w akademii Williamsa na ten rok. Z radością obserwowałam jak się rozwija i pokazuje swoje umiejętności, zarówno u nas, jak i podczas wyścigów W Series. Jamie jest świetna w promowaniu obecności kobiet w sporcie motorowym i jestem dumna z jej pracy”.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!