Karolina Chojnacka

Jamie Chadwick staje na podium w swoim debiutanckim wyścigu Formula Regional Europe

Na Misano World Circuit Marco Simoncelli wystartował nowy sezon Formula Regional Europe. Debiutująca w serii Jamie Chadwick już w swoim pierwszym wyścigu stanęła na podium.

Jamie Chadwick debiutuje w drugim sezonie Formula Regional Europe. 22-letnia Brytyjka podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team. Jej partnerami zespołowymi są Arthur Leclerc, Gianluca Petecof i Oliver Rasmussen.

Przeczytaj też: Jamie Chadwick wystartuje w Formula Regional Europe! To początek drogi do F1?

Jamie Chadwick ścigała się na torze po raz pierwszy od wygrania kobiecej serii W Series w sierpniu 2019 roku. I to jak się ścigała! Już w swoim debiutanckim wyścigu w Formula Regional Europe Chadwick stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce.

Jamie Chadwick na podium w swoim debiutanckim wyścigu Formula Regional Europe

Chadwick dokonała tego w wyjątkowo imponujący sposób. Na pierwszym okrążeniu awansowała z siódmego na trzecie miejsce i utrzymała je do końca wyścigu:

Wspaniale jest móc znów się ścigać! Ta seria zapewnia bardzo bliskie ściganie się, jak to dziś pokazałam, a to idealnie pasuje do mojej krzywej rozwoju.

Jestem bardzo zadowolona z zajęcia miejsca na podium dla Rodina i Premy.

W kolejnych dwóch wyścigach Chadwick pokazała dobre tempo, zajmując odpowiednio ósme i szóste miejsce. Jednak, jak sama przyznała, ma mieszane odczucia względem swoich występów.

Kolejna runda Formula Regional Europe odbędzie się 23 sierpnia na Le Castellet.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze