Jamie Chadwick staje na podium w swoim debiutanckim wyścigu Formula Regional Europe

03 sierpnia 2020
Na Misano World Circuit Marco Simoncelli wystartował nowy sezon Formula Regional Europe. Debiutująca w serii Jamie Chadwick już w swoim pierwszym wyścigu stanęła na podium.

Jamie Chadwick debiutuje w drugim sezonie Formula Regional Europe. 22-letnia Brytyjka podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team. Jej partnerami zespołowymi są Arthur Leclerc, Gianluca Petecof i Oliver Rasmussen.

Przeczytaj też: Jamie Chadwick wystartuje w Formula Regional Europe! To początek drogi do F1?

Jamie Chadwick ścigała się na torze po raz pierwszy od wygrania kobiecej serii W Series w sierpniu 2019 roku. I to jak się ścigała! Już w swoim debiutanckim wyścigu w Formula Regional Europe Chadwick stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce.

Chadwick dokonała tego w wyjątkowo imponujący sposób. Na pierwszym okrążeniu awansowała z siódmego na trzecie miejsce i utrzymała je do końca wyścigu:

Wspaniale jest móc znów się ścigać! Ta seria zapewnia bardzo bliskie ściganie się, jak to dziś pokazałam, a to idealnie pasuje do mojej krzywej rozwoju.

Jestem bardzo zadowolona z zajęcia miejsca na podium dla Rodina i Premy.

W kolejnych dwóch wyścigach Chadwick pokazała dobre tempo, zajmując odpowiednio ósme i szóste miejsce. Jednak, jak sama przyznała, ma mieszane odczucia względem swoich występów.

Kolejna runda Formula Regional Europe odbędzie się 23 sierpnia na Le Castellet.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!