Jakie samochody kupują kobiety? Szary hatchback z benzynowym silnikiem to najczęstszy wybór

Kobiety najchętniej wybierają samochody, które sprawdzają się zarówno jako auta miejskie, jak i rodzinne. Widzisz na drodze szarego hatchbacka? Bardzo prawdopodobne, że za jego kierownicą siedzi kobieta.

Z okazji Dnia Kobiet eksperci przeanalizowali rynek samochodów używanych pod kątem motoryzacyjnych preferencji pań kupujących samochody z drugiej ręki.

​Kobiety z roku na rok coraz chętniej kupują używane samochody. W przeciwieństwie do mężczyzn kobiety czują się bardziej komfortowo wybierając samochód z doradcą, niż samodzielnie, a także dłużej podejmują decyzję zakupową. Kobiety przed wyborem konkretnego auta szczegółowo analizują parametry techniczne różnych samochodów, nie sugerując się wyłącznie ich wyglądem, ale stosunkiem jakości do ceny.

Kobiety najchętniej wybierały używane samochody z nadwoziem typu hatchback, które świetnie sprawdzają się zarówno jako auta miejskie, jak i rodzinne, wynika z analiz ekspertów. Bardzo popularne wśród kobiet były także kombi i SUV-y, które są idealnymi autami dla rodziny.

Zdecydowanie więcej kobiet preferowało silniki benzynowe (60%), aż o 12% więcej niż mężczyźni (48%), którzy wybierali diesle (52%). Kobiety, podobnie jak mężczyźni, lubią auta w kolorach szarym, białym, czarnym, niebieskim i czerwonym.

JAKIE SAMOCHODY KUPUJĄ KOBIETY?

  1. Opel Astra         
  2. Škoda Fabia      
  3. VW Passat         
  4. Škoda Superb  
  5. VW Golf             
  6. Ford Focus        
  7. Hyundai i30       
  8. Kia Ceed             
  9. Ford Mondeo  
  10. Kia Sportage     

Źródło danych: AAA Auto, opracowanie własne

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze