Karolina Chojnacka

Jak zadbać o motocykl zimą? BMW ma pomysł na idealne ferie zimowe

Dzięki akcesoriom BMW Motorrad odpowiednio przygotujesz swój motocykl na zimę.

Gdy dni stają się krótsze, a pogoda gorsza, motocykle zostają garażu. Ponieważ wilgoć, zimno i ślady ostatniego sezonu mogą wpływać na motocykl w okresie zimowym, zaleca się odpowiednio przygotować maszynę do przechowywania. BMW Motorrad oferuje gamę produktów, które pomogą ułożyć motocykl do snu zimowego.

Ładowarka Plus

Oprócz ładowania konwencjonalnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych i akumulatorów bezobsługowych (żelowych / AGM), ładowarka BMW Motorrad Plus umożliwia również w pełni automatyczne, sterowane mikroprocesorem ładowanie i konserwację wszystkich oryginalnych akumulatorów litowo-jonowych BMW Motorrad o napięciu 12 V i pojemności od 6 do 60 Ah.

Jak zadbać o motocykl zimą? BMW ma pomysł na idealne ferie zimowe

Mata motocyklowa

Mata motocyklowa nie tylko zachwyca atrakcyjnym wyglądem, ale także niezawodnie chroni podłogę przed brudem, plamami oleju i benzyny. Kolejną zaletą jest antypoślizgowa i ognioodporna kompozycja materiału. Praktyczny podkład ma kompaktowe wymiary 250 x 105 cm.

Jak zadbać o motocykl zimą? BMW ma pomysł na idealne ferie zimowe

Pokrowiec

To niezawodna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią czy brudem. Nylonowy pokrowiec jest wodoodporny, posiada otwory wentylacyjne i duże okienko na tablicę rejestracyjną. Ściągacze zapewniają optymalne zabezpieczenie pokrowca na motocyklu; dwa metalowe oczka w przedniej części mogą służyć do ochrony przed kradzieżą. Kolejną funkcjonalną cechą jest zintegrowana torba, w której pokrowiec można przechowywać, gdy nie jest używany.

Kompaktowa pompka nożna

Niezależnie od tego, czy chodzi o motocykl, samochód, rower, piłkę czy dmuchany materac – kompaktowa pompka nożna BMW Motorrad z wielofunkcyjną głowicą pompki pasuje do wszystkich zaworów i pompuje wszystkie opony i sprzęt sportowy niezwykle dokładnie, dzięki cyfrowemu manometrowi. Dzięki zintegrowanemu stopniowi wysokiego ciśnienia do 12 barów nadaje się również do regulacji ciśnienia powietrza w elementach zawieszenia pneumatycznego motocykli i rowerów.

Jak zadbać o motocykl zimą? BMW ma pomysł na idealne ferie zimowe

Przeczytaj też: BMW R 1250 RT – nowy motocykl turystyczny o mocy 136 KM

Stojak montażowy tylny

Stojak montażowy umożliwia łatwe podparcie tylnego koła. Zapewnia bezpieczne ustawienie podczas prac konserwacyjnych i podczas zimowania. Jest niezwykle stabilny i ma większą grubość materiału niż konwencjonalne stojaki montażowe. Podwójne kółka ułatwiają podpieranie i są szczególnie wytrzymałe.

Stojak montażowy przedni Sport

Stojak montażowy Sport umożliwia łatwe podnoszenie przedniego koła. Dzięki regulowanym punktom mocowania stojak umieszczany pod mocowaniem koła w przednim widelcu oferuje bezpieczne i optymalne ustawienie podczas wszystkich prac konserwacyjnych oraz przerwy zimowej. Jest niezwykle stabilny i ma większą grubość materiału niż konwencjonalne stojaki montażowe. Podwójne kółka ułatwiają podpieranie i są szczególnie wytrzymałe. Przedni stojak montażowy wolno stosować tylko w połączeniu z tylnym stojakiem montażowym.

Stojak montażowy tylny Sport

Stojak montażowy Sport umożliwia łatwe podnoszenie tylnego koła. Dzięki regulowanym punktom mocowania stojak umieszczany pod dostępnymi osobno mocowaniami na stojak oferuje bezpieczne i optymalne ustawienie podczas wszystkich prac konserwacyjnych oraz przerwy zimowej. Jest niezwykle stabilny i ma większą grubość materiału niż konwencjonalne stojaki montażowe. Podwójne kółka ułatwiają podpieranie i są szczególnie wytrzymałe.

Zestaw Clean & Polish

Zestaw BMW Motorrad Clean & Polish zawiera najważniejsze produkty pielęgnacyjne: środek do czyszczenia motocykli, środek do czyszczenia felg, środek do polerowania na wysoki połysk oraz środek do czyszczenia wizjerów i kasków. W zestawie znajduje się ściereczka z mikrofibry oraz ulotka z poradami i wskazówkami dotyczącymi prawidłowego czyszczenia i pielęgnacji motocykla.

Jak zadbać o motocykl zimą? BMW ma pomysł na idealne ferie zimowe

Przeczytaj też: Nowe modele BMW R nineT – zmodyfikowane technicznie motocykle o mocy 109 KM

ADVANTEC Protect Original BMW Fuel Additive

Maksymalna ochrona części i podzespołów zarówno we własnym garażu, jak i w odległych krajach: dodatek do paliwa ADVANTEC Protect Original BMW Fuel Additive chroni paliwo przed starzeniem i zapobiega korozji w komorze spalania i na wszystkich częściach transportujących paliwo. Innowacyjny preparat umożliwia przechowywanie benzyny w zbiorniku przez dłuższy czas bez utleniania paliwa i zapobiega uszkodzeniom powierzchni układu paliwowego. Zagrożenie to występuje w szczególności w przypadku tankowania paliw o wysokiej zawartości etanolu. Problemem może być też stosowanie paliw gorszej jakości, ponieważ mogą one powodować powstawanie osadów, a w konsekwencji zmniejszenie mocy silnika. Również w tym przypadku dodatek jest doskonałym wyborem, ponieważ jego oczyszczające działanie skutecznie usuwa takie osady i zapobiega ich powstawaniu. ADVANTEC Protect Original BMW Fuel Additive można stosować jako środek doraźny lub zapobiegawczy.

Oryginalny olej silnikowy BMW ADVANTEC Pro 15W-50, 500 ml i oryginalny olej silnikowy BMW ADVANTEC Ultimate 5W-40, 500 ml

Olej motocyklowy BMW ADVANTEC Pro o lepkości 15W-50 i olej silnikowy ADVANTEC Ultimate o lepkości 5W-40 zostały opracowane specjalnie do BMW, przetestowane przez BMW i są doskonale dopasowane do wysokowydajnych silników BMW Motorrad. Podobnie jak wszystkie oleje ADVANTEC spełniają najwyższe standardy środków smarowych. Lepsza lepkość zapewnia szybsze smarowanie silnika, lepszą pracę przy zimnym rozruchu i stałą wydajność nawet w ekstremalnych temperaturach. Pozwala to w pełni wykorzystać potencjał silników BMW. Aby poprawić wydajność czyszczenia i zapewnić optymalną ochronę silnika, opracowano również innowacyjną, aktywną technologię czyszczenia, która utrzymuje silnik niemal w fabrycznej czystości. Ulepszona ochrona przed korozją i zużyciem wydłuża również żywotność silnika. Szczególnie praktyczny w podróży: olej motocyklowy BMW Motorrad ADVANTEC Pro o lepkości 15W-50 i olej silnikowy ADVANTEC Ultimate o lepkości 5W-40 są oferowane w poręcznej butelce o pojemności 0,5 l z wylewką.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Najlepiej włosami przetrzeć łańcuch

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze